کانون بانوان بازرگان قم شروع به کار کرد

به گزارش آریا بلاگ، رئیس اتاق قم گفت: جامعه زنان کشور بخشی مهم از ظرفیت نیروی انسانی در ابعاد مالی و اجتماعی محسوب می شوند. آمار و اطلاعات موجود نشان می دهد در سال های اخیر آنها نقش مهمی را در شاخص های توسعه بهره گرفته اند.

کانون بانوان بازرگان قم شروع به کار کرد

ابوالفضل خاکی در اولین جلسه کانون زنان بازرگان استان قم، اضافه کرد: جمعیت 70 درصدی دانشجویان کشور که نیروهای بالنده مدیریت سازمان ها را تشکیل می دهند نمایانگر حضور پررنگ و معنادار بانوان در آینده مدیریت کشور است.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران توضیح داد: در ابعاد مالی با ضریب مشارکت بالا ترکیب کارکنان، کارآفرینان و مهندسان و نخبگان به نفع آنها در حال تغییر است و اهمیت حضور آنها بیش ازپیش در شرکت ها، مؤسسات، انجمن ها و تشکل های مالی نشان داده می گردد.

او گفت: برای مثال هم اکنون در وزارت ارتباطات، وزارت آموزش وپرورش و وزارت ورزش نسبت حضور بین کارکنان در زنان از مردان بالاتر رفته است و در نیمی از وزارتخانه ها این نسبت از 30 درصد به بالاست.

رئیس اتاق قم ادامه داد: آنچه باعث تأسف بوده و هست هنوز در استان قم به عنوان یک استان مذهبی و فرهنگی درجه حضور بانوان در عرصه های مختلف کمرنگ است.

به عقیده خاکی با اراده جدیدی می توان آن را دگرگون ساخت و از این ظرفیت بالقوه در راستای فعالیت های مالی، اجتماعی به طور واقعی استفاده کرد.

خاکی گفت: اتاق قم به عنوان یک سازمان تشکل گرا در بخش خصوصی وظیفه خود می داند در راستای این هدف از یک سو سرعتی افزون از سایر نهادها پیشگام حرکت برای تغییر در ترکیب مدیریت بنگاه های مالی باشد و از سویی دیگر تشکیل نهادهایی مردمی نظیر کانون ها، انجمن ها و اتحادیه ها به صورت هدفمند، بانوان را وارد عرصه تصمیم گیری کند.

رئیس اتاق قم توضیح داد: برای شروع این حرکت در اولین گام واحد امور بانوان از دو ماه پیش به صورت آزمایشی راه اندازی گشت و به دبیر کل اتاق مأموریت داده شد با استقرار یکی از بانوان فعال و خوش فکر شهر این اقدام را عملیاتی کرده و با سرعت بیشتر سازمان، شرایط لازم فراهم گردد.

او ادامه داد: پس از تشکیل این واحد با توجه به حضور و مشارکتی در حدود 40 نفر از بانوان که سابقه مدون در اتاق بازرگانی داشته و دارای کارت بازرگانی یا کارت عضویت هستند مقدمات ایجاد یک تشکل فراهم شد سپس با استفاده از ظرفیت قانونی تشکیل کانون زنان کارآفرین کشور که زیر نظر اتاق ایران تشکیل شده درخواست شد تا شعبه استانی آن در استان قم تأسیس گردد این کانون به مدیریت سرکار خانم دکتر مقیمی که یکی از فعالان خوش نام مالی است در کشور تأسیس شده و هم اکنون در 11 استان کشور شعبه دارد و فعالیت های خوبی صورت داده اند.

خاکی در خاتمه توضیح داد: انتظار می رود با استفاده از این تجربه ارزشمند و تکمیل خدمات با الگو گیری از استان های پیشرو ما به عنوان دوازدهمین استان بتوانیم این کانون را به ثبت برسانیم و ازآنجاکه هدف، حضور خود بانوان در برنامه ریزی - فراخوانی و ادامه فرایند تشکیلات است انتظار دارم با جمع نظرات و پیشنهاد ها و با عنایت به شیوه نامه ها و مقررات ابلاغی از اتاق بازرگانی ایران این کانون را توسعه دهیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4551

به "کانون بانوان بازرگان قم شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانون بانوان بازرگان قم شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید