کاپیتان پرسپولیس نزدیک به خط خاتمه، رکوردداری با شرایط متفاوت

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، سید جلال حسینی کاپیتان و مدافع میانی تیم فوتبال پرسپولیس با 38 سال سن اگر مسن ترین بازیکن لیگ برتر نباشد، قطعا یکی از این افراد است که در بالاترین سطح فوتبال ایران بازی می کند. کاپیتان سرخ پوشان که در آستانه 39 سالگی قرار گرفته است، با 19 سال حضور در بالاترین سطح فوتبال ایران و 116 بازی ملی، یکی از ماندگارترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است. اما این بازیکن باتجربه دیگر آن جایگاه ثابت و همیشگی اش را در پرسپولیس ندارد و شاید کم کم نشانه های بازنشستگی در وی مشاهده می شود.

کاپیتان پرسپولیس نزدیک به خط خاتمه، رکوردداری با شرایط متفاوت

حسینی به جز یک فصلی که لژیونر شد و در تیم الاهلی قطر بازی کرد، در 18 دوره از 19 دوره لیگ برتر بازی کرده و پوشیدن پیراهن تیم های ملوان، سایپا، سپاهان، نفت و پرسپولیس (در دو مقطع) را تجربه کرده است. وی بیش از 460 بار در لیگ برتر ایران با پیراهن این تیم ها به میدان رفته که این هم در نوع خود رکورد منحصر به فردی است. حسینی در این مدت 20 بار هم در مسابقات لیگ برتر پیروز به گلزنی شده است.

بیشترین حضور متوالی حسینی در یک تیم به سایپا باز می شود که او 4 سال متوالی در آن عضویت داشته است و کمترین میزان حضور نیز به تیم نفت تهران باز می شود که تنها یک فصل در آن بازی کرده است.

حسینی بعد از 116 بازی و 8 گل ملی، برای اولین بار بعد از دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران مقابل ازبکستان و در آخرین سفر تیم ملی قبل از اعزام به جام جهانی روسیه به اردو فراخوانده نشد تا معین شود از نظر کی روش کاپیتان تیمش به نقطه پایان رسیده است. حسینی در آذرماه 97 با صدور پیامی رسما بازنشستگی خودش از بازیهای ملی را گفت و بعد از آن تنها برای پرسپولیس بازی کرد.

کاپیتان سرخ پوشان اما در فصل جاری هم آن جایگاه سابقش را در قلب دفاعی سرخ پوشان نداشت تا جایی که به نظر می رسد گل محمدی، هم مثل کالدرون بیشتر به زوج شجاع خلیل زاده و محمد حسین کنعانی زاده معتقد باشد.

کاپیتان سرخ پوشان در این فصل تنها 11 بار برای این تیم به میدان رفته و در مقایسه با فصول گذشته نیمکت نشینی های بیشتری داشته است. هرچند وی هر زمان در زمین بوده عملکرد قابل قبولی داشته، اما چنین به نظر می رسد حسینی در سن 38 سالگی نمی تواند در تمام دقایق همه بازیهای فصل حضوری موثر داشته باشد.

حسینی از 11 باری که برای پرسپولیس به میدان رفته 9 بار در ترکیب ثابت قرار داشته که این کمتر از نیمی از بازیهای تیمش است. کاپیتان سرخ پوشان دو بار هم مقابل پیکان و نساجی به عنوان بازیکن جانشین در دقایق پایانی از نیمکت به زمین رفت.

کاپیتان سرخ پوشان در هفته های اول و دوم مقابل پارس جنوبی جم و تراکتور در ترکیب تیمش قرار گرفت و 4 بازی متوالی مقابل صنعت نفت، استقلال، سپاهان و شهر خودرو را از دست داد. وی سپس مقابل پیکان 7 دقیقه پایانی به میدان رفت و دو بازی متوالی دیگر مقابل شاهین و ماشین سازی را از دست داد.

حسینی بعد از آن در 3 بازی مقابل فولاد، نفت مسجد سلیمان و ذوب آهن در ترکیب ثابت قرار گرفت و بازی مقابل گل گهر را از دست داد. مقابل سایپا به میدان رفت بازی با پارس جنوبی را به صورت کامل از دست داد و سپس مقابل نساجی هم در 5 دقیقه پایانی به میدان رفت.

مدافع باتجربه قرمزها بعد از آن در 3 بازی متوالی مقابل تراکتور، صعنت نفت و استقلال به میدان رفت و آخرین بازی این تیم مقابل شهر خودرو را هم از دست داد.

حسینی در این فصل جمعا در 11 بازی برای تیمش به میدان رفته و جمع دقایق حضور او در زمین نیز 822 دقیقه می باشد. این آمار شاید نشان دهنده این واقعیت باشد که باتجربه ترین بازیکن پرسپولیس کم کم به خط پایان و نقطه خداحافظی با مستطیل سبز نزدیک می شود. آن هم در حالی که با عوض شدن سال و رفتن به سال جدید، در آستانه 39 سالگی قرار می گیرد. شاید هم حسینی بتواند حداقل یک فصل دیگر هم برای سرخ پوشان به میدان برود و پاسخ این سئوالات را گذشت زمان معین خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2511

به "کاپیتان پرسپولیس نزدیک به خط خاتمه، رکوردداری با شرایط متفاوت" امتیاز دهید

1 کاربر به "کاپیتان پرسپولیس نزدیک به خط خاتمه، رکوردداری با شرایط متفاوت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاپیتان پرسپولیس نزدیک به خط خاتمه، رکوردداری با شرایط متفاوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید