گازسوز کردن رایگان تاکسی، وانت بار و تاکسی های اینترنتی آغاز شد

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران :قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی، با گازسوز کردن 600 دستگاه وانت بار کلید خورده است.

گازسوز کردن رایگان تاکسی، وانت بار و تاکسی های اینترنتی آغاز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت نفت، حمید قاسمی ده چشمه گفت: طرح رایگان گازسوز کردن خودروهای عمومی، با گازسوز کردن 600 دستگاه وانت بار کلید خورده و پیش بینی ما این است که روزانه حدود یک هزار دستگاه خودروی عمومی از جمله تاکسی و وانت بار گازسوز شوند.

وی با اشاره به دریافت بیش از 45 هزار تقاضا در سامانه جدید ثبت نام دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی گفت: 25 هزار مورد ثبت شده مربوط به خودروهای شخصی بوده است که مشمول طرح نیستند و در سامانه جدید در همان مرحله ثبت نام شناسایی می شوند.

قاسمی با تاکید بر آمادگی کارگاه های مجاز و کارخانه های تبدیل تاکید نمود: این امکان وجود دارد تا در صورت احتیاج ظرفیت این کارخانه ها افزایش یابد.

وی زمان انتظار برای تبدیل را حدود یک هفته خاطرنشان کرد و گفت: ثبت نام در سایت https://gcr.niopdc.ir/login و تبدیل خودروهای عمومی طبق این طرح رایگان است.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به اینکه اولویت این طرح با تاکسی و وانت بارهاست، گفت: ظرفیت اولیه کارگاه ها برای گازسوز کردن این دسته از خودروها در نظر گرفته خواهد شد، اما در مراحل بعدی مسافربرهای شخصی از جمله تاکسی های اینترنتی (اسنپ و تپسی و…) و نیز مسافربرهای بین شهرها و روستاها نیز مشمول طرح خواهند شد.

قاسمی اضافه نمود: تاکسی های اینترنتی و مسافربرهای بین شهری و روستایی به وسیله فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه خواهد نمود، به مرور در نوبت تبدیل قرار خواهند گرفت.

وی همچنین با تأکید بر آمادگی زیرساخت ها در این سامانه برای دریافت اطلاعات خالص و سرعت دریافت کار ثبت نام، گفت: پیمانکاران طرح نیز هم زمان به اطلاعات پنل این سامانه دسترسی دارند و می توانند برای کارگاه ها و تأمین کالا و مباحث اقتصادی برنامه ریزی نمایند.

قاسمی تاکید نمود: هم اکنون به طور میانگین روزانه 21 میلیون مترمکعب گاز سی ان جی در کشور توزیع می گردد که با توجه به زیرساخت های موجود امکان افزایش این رقم تا روزانه 40 هزار مترمکعب نیز وجود دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3370

به "گازسوز کردن رایگان تاکسی، وانت بار و تاکسی های اینترنتی آغاز شد" امتیاز دهید

2 کاربر به "گازسوز کردن رایگان تاکسی، وانت بار و تاکسی های اینترنتی آغاز شد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گازسوز کردن رایگان تاکسی، وانت بار و تاکسی های اینترنتی آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید