16 راهکار برای رسیدن به آرامش درون

به گزارش آریا بلاگ، آیا احساس آرامش واقعاً یک رویا است؟ جواب این سوال منفی است. زیرا با کمی تلاش و چند راه چاره می توانید احساس آرامش و خونسردی را همانطور که شایسته آن هستید به خود برگردانید.

16 راهکار برای رسیدن به آرامش درون

1. آنچه را نمی توانید کنترل کنید رها کنید.

این مهم ترین بخش احساس آرامش است. در مواقعی که ما نگران چیزی هستیم یا استرس داریم، منشأ عصبانیت ما واقعاً چیزی است که کنترلی روی آن نداریم. شاید تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که تمام تلاش خود را بکنید، اما وقتی راه به جایی نمی برید اجازه دهید سرنوشت مسیر خود را طی کند. اگر نمی توانید بر نتیجه تأثیر بگذارید، نگرانی را کنار بگذارید.

2. انسانیت را در همه مردم پیدا کنید.

وقتی دیگران ما را عصبانی می کنند، معمولاً به این دلیل است که نمی توانیم بفهمیم چرا کاری را که آنها انجام می دهند، ما را عصبانی می کند. به جای اینکه کسی را به یکباره زیر سوال ببرید یا به خودتان فشار بیاورید، سعی کنید چیزها را از زاویه دید او هم ببینید. به یاد داشته باشید که همه ما افرادی هستیم که مسائل و رویاهای خودمان را داریم.

3. خودت را ببخش.

منبع عظیمی از نگرانی و اضطراب ما از این موضوع ناشی می شود که خودمان را مورد اذیت و آزار روحی قرار می دهیم. ما گاهی می توانیم قلدرترین آدم زندگی مان باشیم. شاید از اینکه فراموش کرده اید که مقاله تان را بنویسید احساس بدی داشته باشید یا شاید نگران باشید که چیز اشتباهی به دوستتان گفته اید. مهم نیست که چه کاری انجام داده اید، مهم است که به یاد داشته باشید که نمی توانید به گذشته برگردید. عذاب وجدان به خاطر چیزی که نمی توانید تغییر دهید، اوضاع را بهتر نمی کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که برای بهتر کردن آینده تلاش کنید. این کاری است که همه باید انجام دهند.

4. کسانی را که به تو ظلم کرده اند ببخشید.

همانطور که باید خود را ببخشید، دیگران را نیز باید ببخشید. به یاد داشته باشید: این به معنای بخشش واقعی آنهاست. نمی گوییم منفعل باشید، اما پرخاشگر نباشید و همیشه به فکر انتقام و تنبیه نباشید. فقط آن را رها کنید و راه هایی برای همکاری بهتر در آینده پیدا کنید.

5. گذرا بودن زندگی را بپذیرید.

همه چیز در زندگی موقتی است. تنها چیزهایی که جاودانه هستند طلوع و غروب خورشید است. شما باید این را در تمام کارهایی که انجام می دهید به یاد بسپارید. چیزهایی را که دوست دارید در آغوش بگیرید و تا می توانید از آنها لذت ببرید. منتظر گذشتن روزهای سخت باشید. وقتی می میریم، هیچ یک از این تله های زندگی را با خودمان نمی بریم.

6. خودت باش.

وقتی سعی می کنیم کسی باشیم که نیستیم، استرس، احساس گناه و ناراحتی زیادی به زندگی ما اضافه می کند. ما می توانیم با بقیه متفاوت باشیم و نباید تظاهر به چیزی که نیستیم بکنیم. فقط باید خودت باشی و کسی که هستی را در آغوش بگیری.

7. دنبال چیزی که شما را راضی می کند بروید.

زندگی یعنی انجام کارهایی که باعث شادی شما می شود. وقتی خوب زندگی می کنید، یعنی بین انجام کارهای سخت، تفریح ها و چیزهایی که به دیگران کمک می کند، کاملاً تعادل برقرار می کنید. البته، برخی از ما تمایل داریم بیش از حد روی چیزهای سخت تمرکز کنیم، برای همین فراموش می کنیم که برای خود وقت بگذاریم. باید بدون توجه به نظر دیگران در پی چیزهایی باشید که شما را راضی می کند، وگرنه هرگز احساس رضایت نخواهید کرد.

8. برای خودت وقت بگذار.

گاهی اوقات برای تمرکز بر مسائل خود و رفع فشار نیاز به زمان آرامی دارید. پیدا کردن زمان مناسب در آشفتگی و سر و صدایی که زندگی ما را احاطه کرده، می تواند سخت باشد، اما برای آرامش و مدیریت مسائل سخت زندگی بسیار مهم است.

9. به دیگران کمک کنید.

کمک به دیگران یکی از پرقدرت ترین و بهترین کارهایی است که می توانیم انجام دهیم تا به خود احساس رضایت و آرامش بدهیم. کمک به دیگران برای رسیدن به هدف به ما این امکان را می دهد که احساس کنیم کار بزرگی انجام داده ایم. اگر متوجه شدید که هیچ چیز دیگری در زندگی به شما احساس آرامش نمی دهد، سعی کنید به افرادی که نیاز جدی دارند کمک کنید.

10. برای خودتان اهداف نو ایجاد کنید.

داشتن هدفی نو زمانی که احساس گمراهی و بی هدفی می کنید کمک می کند. واقعاً اگر هدفی برای کار کردن ندارید و احساس بی فایده بودن می کنید، طبیعی است. چیزی را که راضیتان می کند پیدا و برای دنبال کردن آن تلاش کنید. هنگامی که با تمام وجود خود برای یک هدف واحد کار می کنید، آرامش پیدا خواهید کرد.

11. به موسیقی آرامش بخش گوش دهید.

موسیقی می تواند به ما کمک کند، حتی در پر استرس ترین موقعیت ها آرام کننده است و آرامش درونی پیدا می کنیم. موسیقی ای را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

12. به پیاده روی یا دویدن بروید.

پیاده روی یا دویدن یکی دیگر از راه های خوب برای آرام کردن خود است. ورزش کردن نه تنها ما را خسته می کند، بلکه باعث ترشح اندورفین می شود که این ماده شیمیایی مغز ، احساسات ما را تنظیم می کند. اگر متوجه شدید که در حال گذراندن دوران سختی هستید، سعی کنید بدوید یا پیاده روی کنید.

13. با کسی بازی کنید.

چه در حال بازی کردن با یک گربه باشید و چه بازی با یک کودک پنج ساله، تفریح با کسی که واقعاً می داند چگونه لذت های زندگی را در آغوش بگیرد، می تواند حالتان را بهتر کند.

14. فعالیت های آرامش بخش انجام دهید.

بسکمک از فعالیت های خوب و مناسب روحیه تان وجود دارد که می توانید برای آرام شدن انجام دهید. می توانید چای بنوشید، یک فیلم خنده دار تماشا کنید، مدیتیشن کنید، مقداری بخورید و ... اینها بسته به علایق شخصی هر کسی جواب می دهد.

15. از طبیعت کمک بگیرید.

به طبیعت نزدیک شوید. لازم نیست حتما راه دور و درازی بروید. به نزدیک ترین جایی که می شناسید بروید. حتی به یک پارک پر درخت. به درختان گوش کنید. مراقب حیوانات باشید. طبیعت با هر پیچ و خمی از زندگی سازگار و پذیرای آن است و شما نیز می توانید گاهی مثل طبیعت باشید.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 12464

به "16 راهکار برای رسیدن به آرامش درون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 راهکار برای رسیدن به آرامش درون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید