اردوغان: بین 4 کشور برتر جهان در زمینه تولید پهپاد هستیم

به گزارش آریا بلاگ، رئیس جمهور ترکیه روز شنبه گفت که این کشور بین 3 یا 4 کشور برتر جهان در زمینه تولید هواپیما های بدون سرنشین است.

اردوغان: بین 4 کشور برتر جهان در زمینه تولید پهپاد هستیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز شنبه در سخنانی گفت که این کشور جزو 3 یا 4 کشور برتر جهان در زمینه ساخت هواپیما های بدون سرنشین است.

وی در ادامه سخنانش گفت که ترکیه به کشوری تبدیل شده که نیاز های خود را تامین کرده و نیاز کشور های همپیمان خود در زمینه وسیله های زمینی و دریایی را نیز تامین می کند.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: هم اکنون در حال ساخت 6 زیردریایی پیشرفته هستیم و از سال 2022 هر سال یک زیردریایی تحویل خواهیم داد.

اردوغان گفت که ترکیه یکی از 10 کشور جهان است که به طراحی و ساخت کشتی های جنگی خود می پردازد.

وی اضافه کرد که در حال حاضر پروژه های دفاعی این کشور بیش از 700 پروژه بوده این در حالی است که این تعداد در سال 2002 تنها 62 پروژه بوده است.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: قدرتمند بودن در زمینه نظامی، اقتصادی و دیپلماسی یک ضرورت بوده و یک انتخاب به شمار نمی آید.

اردوغان ادامه داد: ترکیه مجبور است که به بالاترین درجه بازدارندگی برسد و این موضوع برای تضمین امنیت ملی و دفاع از حق دوستانش ضروری است.

تنش ها میان ترکیه و کشور های اروپایی طی ماه های پیش افزایش یافته است. در ماه های گذشته اقدامات اکتشافی ترکیه در شرق دریایی مدیترانه به تشدید تنش ها میان این کشور و کشور های اروپایی منجر شده است. یونان و قبرس به همراه برخی کشور های اروپایی می گویند که اقدامات ترکیه غیرقانونی و تنش آمیز است و به آنکارا درباره تبعات این اقدامات هشدار داده اند. ترکیه، اما اعلام کرده که این کشور تنها در حال تامین حقوق خود در این دریا و دریا های سیاه و اژه است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6008

به "اردوغان: بین 4 کشور برتر جهان در زمینه تولید پهپاد هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: بین 4 کشور برتر جهان در زمینه تولید پهپاد هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید