استیضاح ترامپ؛ منتقدان به دنبال انتقام سیاسی از رئیس جمهور آمریکا

به گزارش آریا بلاگ، رایزن اسبق ایران در نیویورک استیضاح رئیس جمهور آمریکا را به پوست موزی زیر پای ترامپ تشبیه کرد که مدت ها از سوی دموکرات ها پیگیری می شد.

استیضاح ترامپ؛ منتقدان به دنبال انتقام سیاسی از رئیس جمهور آمریکا

محسن اسلامی با حضور در برنامه رو در رو شبکه 4سیما، اظهار کرد: ترامپ در حوزه سیاست داخلی آمریکا جنجال آفرینی نموده است که این فراینداز زمان ورود به عرصه سیاست شکل گرفت و تا امروز ادامه یافته و لذا طیف گسترده ای از مخالفان و منتقدان بی صبرانه منتظر انتقام سیاسی از ترامپ هستند.

وی با بیان اینکه منتقدان منتظر بودند اشتباه و خطایی همچون یک پوست موز پیش پای ترامپ شکل گیرد، اضافه نمود: افشای تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین کار را بدان جا رساند که پروژه استیضاح کلید زده گردد.

اسلامی با اشاره به اینکه هم اینک ترامپ در عرصه رقابت با حزب مخالف و نیز در مقابل رسانه ها در شرایط ضرر و منفعت قرار گرفته است، گفت: فرایند تحقیقات از رئیس جمهور آمریکا تخریب نماینده است و لذا در طول تاریخ آمریکا کمتر شاهد بودیم رئیس جمهوری را پای میز مذاکره بکشانند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: مردم آمریکا امروز در مقابل رئیس جمهور منتخب خود قرار دارند که در حال تصدی گری یک پست دولتی، از منافع شخصی برخوردار شده است و امروز به ترامپ این اتهام وارد است که در صدد تخریب جوبایدن -رقیب انتخاباتی- است و این فرایند را به واسطه پفراینده سازی علیه پسر او پیش گرفته است.

در ادامه این برنامه رضا حجت، مدرس دانشگاه با اعلام اینکه رای آوردن یک حزب مجددا بعد از 8 سال در آمریکا دور از ذهن است، توضیح داد: همچنین به ندرت اتفاق می افتد که رئیس جمهوری برای یک دوره انتخاب گردد؛ از طرفی ترامپ یک ساختار شکنِ جنجال آفرین است که البته از درون قادر به بازآفرینی خود می باشد.

حجت با اشاره به اینکه جمهوری خواستار اعلام می دارند هنوز خیانت و سوء استفاده ای از سوی ترامپ در قضیه تماس تلفن با رئیس جمهور اوکراین اتفاق نیفتاده، گفت: دموکرات ها کوشش دارند با آبروی جمهوریخواستار و ترامپ بازی نموده تا در انتخابات بعدی بتوانند از این پیروزی بهره گیری نمایند.

این تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: 40درصد جامعه آمریکا دموکرات و 40 درصد جمهوریخواه است و 20درصدِ خاکستری، به هر طرف تکیه کند، رای را از آن گروه خواهد نمود.

حجت اضافه نمود: در این میان دموکرات ها دنبال سرمایه گذاری روی این 20درصد هستند ولی اگر ترامپ بتواند فضای مالی کنونی را حفظ کند، بعید نیست مردم اقتصاد را به سیاست ترجیح دهند.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1490

به "استیضاح ترامپ؛ منتقدان به دنبال انتقام سیاسی از رئیس جمهور آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیضاح ترامپ؛ منتقدان به دنبال انتقام سیاسی از رئیس جمهور آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید