اعلام جنگ قبایل سوریه علیه اشغالگری آمریکا

به گزارش آریا بلاگ، اهالی قبایل عربی در الجزیره سوریه علیه نیروهای سوریه دموکراتیک و آمریکا متحد شدند.

اعلام جنگ قبایل سوریه علیه اشغالگری آمریکا

به نقل از خبرگزاری سانا، در میان افزایش درخواست عشایر و قبایل عربی سوریه برای اتحاد در مقابله با تلاش ها برای ایجاد دودستگی میان ملت متحد سوریه و نیز بیرون راندن شبه نظامیان سوریه دموکراتیک (قسد) و نیروهای اشغالگر آمریکا و ترکیه، تعدادی از مناطق مختلف در منطقه الجزیره سوریه علیه اقدامات نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت نیروهای آمریکایی صحنه تظاهرات است. اقداماتی که با طرح های واشنگتن برای غارت منابع سوریه و تجزیه آن همسو است.

محاصره، آدم ربایی و حملات نیروهای سوریه دموکراتیک به اهالی شهرها و روستاهای حومه دیرالزور از جمله الطیانه، ذیبان، حوایج و الشحیل و نیز در مناطق استقرار خود در حومه حسکه و رقه با تظاهرات و اعتراضات اهالی برای بیرون راندن نیروهای سوریه دموکراتیک و نیروهای آمریکایی از منطقه روبرو شد و درگیری های مسلحانه ای در تعدادی از مناطق حومه دیرالزور رخ داد که نتیجه آن بیرون شدن نیروهای سوریه دموکراتیک از تعدادی از روستاها و شهرک های تحت کنترل خود و پس گیری پایگاه هایی شد که این نیروها از چندین سال پیش این پایگاه ها را به مقر خود تبدیل و دستورکارهای همسو با طرح های واشنگتن را پیاده می کردند.

با وجود یورش ها و حملات نیروهای قسد که با همکاری نیروهای اشغالگر و ارائه دهها کاروان نظامی و لجستیک به نیروهای قسد انجام شد و نیروهای قسد دهها تن از اهالی به ویژه شهر الشحیل را ربودند تا اهالی را برای توقف تظاهرات خود تحت فشار قرار دهند. معترضان در این تظاهرات ها خواستار انتها یافتن حضور نیروهای قسد و اخراج نیروهای آمریکایی شدند. تظاهراتی که راستا را برای آغاز مقاومت مردمی علیه نیروهای اشغالگر و متحدانش را هموار می کند.

اهالی قبیله عربی العکیدات در دیرالزور در صدر تظاهرات مردم علیه نیروهای آمریکا و متحدش نیروهای قسد قرار دارند و تعدادی از تظاهرات و اعتراضات را در مناطق مختلف این شهر هدایت کردند. تظاهراتی که در اثر آن چندین تن از سران و شخصیت های ملی هدف تیر نیرنگ نیروهای قسد و حامی نیروها یعنی آمریکا قرار گرفتند و ترور شدند.

در بحبوحه تشدید اعتراضات علیه شبه نظامیان قسد، شورای شیوخ و سران قبایل سوریه خواستار اتحاد علیه آمریکا و ترکیه شده و ترور برخی از سران قبایل و عشایر عربی در دیرالزور را تلاش نیروهای آمریکا برای ایجاد فتنه میان اهالی عشایر و قبایل عربی منطقه و نیز سایر گروههای سوری متحد دانسته و گفتند، آمریکا مسوول کامل این جنایت هاست.

کنندگان عشایر عربی در منطقه الجزیره خواستار تشکیل مقاومت مردمی علیه اشغالگری آمریکا و ترکیه و شبه نظامیان متحد شدند تا خاک سوریه را از وجود اشغالگر آزاد و این کشور را بار دیگر متحد کنند.

حومه دیرالزور صحنه تظاهرات مردمی در اعتراض به حملات نیروهای سوریه دموکراتیک به اهالی، هدف قرار دادن سران عشایر و سرقت منابع منطقه الجزیره است.

همچنین قبیله العکیدات با صدور بیانیه ای از تشکیل شورای نظامی قبیله، آغاز مقاومت مردمی علیه آمریکا و مزدورانش خبر داد.

این قبیله در بیانیه خود آمریکا را به حمایت از ترور شیخ مطشر الهفل یکی از بارزترین سران قبیله و نیز نیروهای قسد را به تجاوز به وطن، غارت منابع و ترور سران ملی متهم کرد.

براساس این بیانیه، سران و بزرگان العکیدات با هدف اتخاذ اقدامات لازم برای پاسخ به آمریکا و متحدانش و نیز آزادی سراسر خاک سوریه نشست برگزار کردند.

در این بیانیه آمده است که قبیله یک شورای سیاسی و ارتش عشایر به عنوان شاخه نظامی تشکیل داده تا امور خود را ضمن همکاری با طرف های مرتبط مدیریت کند. شورا اجرای اقدامات عملی را برای تشکیل ارتش العکیدات با هدف آزادسازی خاک سوریه ضمن هماهنگی با ارتش سوریه آغاز کرده است.

قبیله العکیدات در این بیانیه گفت، آمریکا و متحدانش هدف مآغاز مقاومت هستند و از سران و بزرگان عشایری که با آمریکا ارتباط دارند، خواست به آغوش وطن بازگردند.

این بیانیه به مثابه اعلان جنگ مردمی علیه حضور آمریکا و نیروهای قسد در دیرالزور است. ، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4092

به "اعلام جنگ قبایل سوریه علیه اشغالگری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جنگ قبایل سوریه علیه اشغالگری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید