بانک رفاه کارگران علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو را اعلام نمود : وثائق شهرداری تهران کامل نیست

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال انتشار اخباری در رسانه ها و فضای مجازی مبنی بر عدم پرداخت وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت شهرداری تهران از سوی بانک رفاه کارگران، توضیحاتروابط عمومی این بانک برای تنویر افکار عمومی به توضیح زیر منتشر می گردد:

بانک رفاه کارگران علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو را اعلام نمود : وثائق شهرداری تهران کامل نیست

با توجه به سرانجام مهلت انتشار اوراق مشارکت شهرداری ها برای توسعه ناوگانحمل و نقل عمومی با در نظر دریافت تمدید مربوطه به استناد بند (د) تبصره 5 قانون بودجه کشور، شهرداری های کشور باتائید وزارت کشور مجاز به انتشار اوراق مشارکت با تضمین خود و باز پرداخت اصل و سودآن توسط خود بوده است. برغم اخذ مجوز از سازمان برنامه و بودجه در تاریخ 98/11/29 درواپسین روز مهلت باقی مانده در تاریخ 99/4/31 درپی عدم توفیق شهرداری تهران جهت اخذ مصوبه بانک ها جهت قبول رکن عامل و ضامن، درخواست شهرداری تهران به منظور انتشار اوراق مشارکت در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و اصلاح زیرساخت های شهری با هدف هم افزایی در عمران و آبادانی کلان شهر تهران ضمن توجه به مشکلاتو موانع پیش روی کشور به بانک رفاه کارگران ارسال و با همکاری این بانک مبادرت به انتشاراوراق مشارکت به میزان 15.000میلیاردریال کرده است و مدیران عالی شهرداری تهران در صورتجلسه و قرارداد متعهد به سپردنوثائق مورد احتیاج در کمترین زمان ممکن شدند.

با گذشته حدود چهار ماه از زمان توافق اجرا شده ، ترهین بخشی از وثائقتکمیل شده و مابقی بنا به دلایل متعدد از جمله اینکه املاک پیشنهادی بابت توثیق فاقد سرانجام کار، فاقد گواهی عدم خلاف ، دارای معارض ، مشاعی ، دارای اسناد مالکیت مغایر از لحاظ جانمائیو ابعاد و ... بوده ، تکمیل نشده است که مراتب با همکاری مدیران محترم شهرداری تهراندر حال حل و فصل است.

در هر حال بانک رفاه کارگران با همکاری بانک مرکزی ج.ا. ا ترتیبی اتخاذکرده است که معادل وثائق ترهین شده توسط شهرداری تهران با لحاظ ضرایب قانونی و بهنسبت اصل و فرع مبلغ اوراق ، نسبت به واریز وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت به حساببانک مرکزی و برگشت به حساب های شهرداری جهت هزینه کرد در محل موضوع مشارکت اقدام نمایدکه مراحل اخذ مجوز این فرآیند انجام و در تاریخ 99/9/2 (روز جاری) این مجوز صادر و اولین مرحله واریز وجه انجام میگردد.

همچنین پس از آن در هر مرحله که وثائق شهرداری تهران نزد بانک تکمیل گردد، واریز وجوه مربوطه انجام خواهد شد .

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5233

به "بانک رفاه کارگران علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو را اعلام نمود : وثائق شهرداری تهران کامل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک رفاه کارگران علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو را اعلام نمود : وثائق شهرداری تهران کامل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید