آنالیز توافق آمریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن

به گزارش آریا بلاگ، آنتونی بلینکن که از سوی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا نامزد راهنمایی وزارت خارجه شده است، شب گذشته طی سخنانی در مجلس سنای این کشور گفت که توافق دولت ترامپ با طالبان را آنالیز خواهد نمود.

آنالیز توافق آمریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن

از خبرگزاری فرانسه، وی با اعلام این موضوع اضافه نمود: آنالیز مجدد توافقنامه امضاء شده بین دولت آمریکا با گروه طالبان افغانستان را در دستور کار داریم تا از گسترش بیشتر تروریسم در آن کشور جلوگیری کنیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در 29 فوریه (11 اسفند سال 1398) توافقی را با این گروه امضاء کرد تا به طولانی ترین جنگ آمریکا انتها دهد.

آنتونی بلینکن در نطق خود خطاب به نماینگان مجلس سنای آمریکا در این خصوص گفت: ما می خواهیم این جنگ انتها یابد و نیروهای خود را به خانه برگردانیم، می خواهیم به سهم خود از گسترش تروریسمی که نظامیان آمریکا را به افغانستان کشاند، جلوگیری کنیم.

وی اضافه نمود: به همین دلیل چاره ای نداریم جز اینکه بار دیگر به دقت مفاد مذاکرات دولت با گروه طالبان را مورد آنالیز قرار دهیم.

وزیر خارجه پیشنهادی رئیس جمهوری منتخب آمریکا در پاسخ به سوال جنی شاهین سناتور هم حزبی خود در سنا گفت: قول می دهم در آنالیز های خود از توافق دولت ترامپ با طالبان، قطعا حقوق زنان و بچه ها افغانی را لحاظ کنیم، اگرچه این کار آسانی نخواهد بود اما کوشش خود را در این خصوص انجام می دهیم.

توافقنامه آمریکا و گروه طالبان در 29 فوریه سال گذشته میلادی در قطر امضاء شد که براساس آن قرار است تمام نیروهای نظامی آمریکا در آوریل سال جاری افغانستان را ترک نمایند.

پنج هزار زندانی گروه طالبان نیز براساس همین توافقنامه از زندان های دولت افغانستان آزاد شدند که اکنون دولت مدعی است شماری زیادی از آنها به میدان جنگ برگشته اند.، ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5951

به "آنالیز توافق آمریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز توافق آمریکا با طالبان، برنامه وزیرخارجه پیشنهادی بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید