تخلیه و بارگیری 112 میلیون تن کالا در بنادر تا خاتمه بهمن

به گزارش آریا بلاگ، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت که باوجود تهدیداتی که علیه کشتیرانی تجاری کشور اعمال شد تخلیه و بارگیری بیش از 112 میلیون تن انواع کالاها در بنادر تجاری، دستاورد خوبی برای کشور بود.

تخلیه و بارگیری 112 میلیون تن کالا در بنادر تا خاتمه بهمن

به گزارش صدا و سیما، محمد راستاد در حاشیه اجلاس سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگاران گفت: باوجود تهدیداتی که علیه کشتیرانی تجاری کشور اعمال شد تخلیه و بارگیری بیش از 112 میلیون تن انواع کالاها در بنادر تجاری، دستاورد خوبی برای کشور بود.

وی اضافه نمود: سال جاری همچنین در جهت جلوگیری از تحمیل دموراژ به کشتی ها و تخلیه سریع آن ها در بیشتر بنادر کشور اقدامات خوبی انجام شد و همچنین طرح های توسعه ای خوبی در بنادر تجاری کشور داشتیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اوایل سال آینده بخش مهمی از فاز 3 پایانه کانتینری بندر شهید رجایی که قابلیت پذیرش کشتی های تا 18 هزار و 400 TEU را خواهد داشت تکمیل شده و به بهره برداری می رسد، گفت: سال آینده همچنین بخشی از اسکله های نفتی در بندر شهید رجایی به بهره برداری خواهد رسید.

وی در مورد الحاق اراضی به پسکرانه بندر شهید رجایی اضافه نمود: اراضی که به پسکرانه بندر رجایی ملحق خواهد شد معادل مساحت فعلی این بندر خواهد بود تا اماکن بندری بخصوص برای فعالیت های لجستیکی و ایجاد ارزش اضافه نموده در آن ها ایجاد شده و این بندر به یک بندر نسل سومی ارتقا یابد.

راستاد در مورد بندر چابهار نیز گفت: در این بندر هم به دنبال تکمیل تجهیزات به خصوص به وسیله قرارداد با اپراتور بین المللی که در قالب BOT در این بندر سرمایه گذاری نموده است خواهیم بود و تا به امروز بخشی از تجهیزات مورد احتیاج وارد این بندر شده و بقیه نیز به تدریج وارد خواهد شد.

وی اضافه نمود: در بندر امام خمینی هم با احداث سه پایانه مکانیزه و تخصصی غلات و کالاهای اساسی تحول اساسی در این بخش را شاهد خواهیم بود و میزان تخلیه و بارگیری غلات به دو برابر میزان فعلی افزایش می یابد.

راستاد ادامه داد: یکی از این پایانه ها 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ساخت یکی دیگر شروع شده و پایانه سوم هم از حدود سه ماه آینده با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مورد این سه پایانه شرح داد: کیفیت نگهداری کالاهای اساسی از جهت اتصال سیلوها با پایانه های مخصوص پهلوگیری کشتی های فله بر و حمل کننده کالاهای اساسی از شرایط بهتری برخوردار خواهد شد.

راستاد اضافه نمود: مشابه این سیلوها در بندر چابهار نیز با سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریانوردی شروع شده که فرایند مطلوبی دارد و در بندر شهید رجایی هم ساخت پایانه مکانیزه غلات در دستور کار قرار گرفته است.

گردشگری دریایی در صورت تصویب ستاد کرونا برگزار می گردد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امکانات این سازمان برای برگزاری گردشگری دریایی در ایام نوروزی در صورت مجاز شناخته شدن این سفرها از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا فراهم شده است.

محمد راستاد در حاشیه اجلاس سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی در جمع خبرنگاران اضافه نمود: با توجه به اعمال بعضی محدودیت ها در سفر به شهرهای ساحلی، در وهله نخست خود را ملزم به تبعیت از مصوبات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا می دانیم، اما از نظر زیرساخت های حمل و نقل دریایی آمادگی کامل داریم تا متناسب با این سیاست ها و تصمیمات، آسایش، امنیت و ایمنی سفرهای نوروزی را فراهم کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه نمود: همچنین برنامه های این سازمان برای واکنش در شرایط اضطراری آماده شده و برای مداخله در شرایط اضطراری هم آمادگی کافی را داریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6378

به "تخلیه و بارگیری 112 میلیون تن کالا در بنادر تا خاتمه بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه و بارگیری 112 میلیون تن کالا در بنادر تا خاتمه بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید