ترامپ پیروزی در انتخابات را به سلامت مردم ترجیح می دهد

به گزارش آریا بلاگ، ایرنا نوشت: نشریه نشنال اینترست در مطلبی با بیان اینکه شیوع کرونا در آمریکا می تواند انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات 2020 را تحت الشعاع قرار دهد، نوشت تکاپوی ترامپ برای کم اهمیت جلوه دادن شیوع کرونا در کشورش، حاکی از آن است که وی پیروزی در انتخابات را به سلامت مردم کشورش ترجیج می دهد.

ترامپ پیروزی در انتخابات را به سلامت مردم ترجیح می دهد

به گزارش این نشریه آمریکایی، دونالد ترامپ در پی گسترش سریع ویروس کرونا در این کشور شرایط اضطراری ملی اعلام نموده است. نباید فراموش کرد این شرایط برای کارزار انتخابات دوباره او هم یک شرایط اضطراری ملی بشمار می رود. با گسترش کرونا در آمریکا، خواست مردم این کشور داشتن رئیس جمهوری منطقی است که از عهده مقابله با چنین بحرانی برآید و جو بایدن می تواند یک نمونه خوب باشد.

در واقع ترامپ به رغم ماهیت دو قطبی بودنش، به طرز شگفت انگیزی وارد انتخابات دوره دوم شده است و نه تنها استیضاح وی نتوانست او را از ریاست جمهوری عزل کند بلکه فرصت خوبی را در اختیارش گذاشت. در این میان دو رقیب وی در میدان رقابت ریاست جمهوری، برنی سندرز و جو بایدن هستند؛ یکی از آنها به تازگی از حمله قلبی جان سالم به در برده است و ترامپ او را برنی دیوانه و دیگری را جو خواب آلود خطاب قرار داده است.

اما ترامپ می داند که کرونا تهدیدی برای شانس وی در دور آینده انتخابات ریاست جمهوری حساب می گردد. ترامپ بارها و بارها با هدف رفع کردن سایه خطر کرونا بر انتخابات 2020، این بیماری را بی خطر دانسته و در پی کاهش نگرانی های عمومی و افزایش رونق اقتصاد بوده است و همان سیاستی را در پیش گرفته ست که پس از حادثه 11 سپتامبر در آمریکا تشویق می شد تا مردم همچنان به خرید سهام ادامه دهند. در واقع ترامپ انتخاب دوباره خود را بر سلامت عمومی ارجح می داند.

هواداران ترامپ قویترین استدلال برای انتخاب مجدد وی را اقتصاد می دانند؛ پایین ترین نرخ بیکاری، رشد قابل توجه و رونق بازار سهام و افزایش دستمزد کارگران از جمله دلایل آنها برای هواداری ترامپ است. اما حالا کرونا همه اینها را در معرض خطر قرار داده است.

از سوی دیگر، ترامپ نمی تواند در شرایطی که همایش ها و لیگ های مرزشی به حالت تعلیق درآمده، رقابت کند. در حقیقت، نبود برنامه های ورزشی در تلویزیون باعث می گردد بینندگان کمتر بتوانند حواس خود را از اخبار کرونا منحرف نمایند.

اما بزرگترین مشکل ترامپ این است که با گسترش کرونا، خواست مردم آمریکا داشتن رییس جمهوری منطقی است که بایدن می تواند نمونه خوبی از آن باشد که بتواند برای مقابله با بحرانی این چنینی قابل اعتماد باشد. در واقع کرونا شرایط را برای بایدن آسان تر نموده تا انتخابات را به یک همه پرسی در خصوص ترامپ تبدیل کند، نه انتخابی میان چپ و راست که ممکن است به شکست این معاون رییس جمهوری پیشین منجر گردد.

هرچند با اطمینان صحبت کردن در خصوص همه این موارد زود است، چراکه این بحران ممکن است تا نوامبر (آبان ماه یال آینده که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است) پشت سر گذاشته شده باشد. ممکن است ترامپ تا آن موقع راهی قانع نماینده برای ایجاد تردید در دل کسانی که حالا بیشتر به سوی بایدن متمایل شده اند، پیدا کند.

به گزارش پژوهشگران داشنگاه جان هاپکینز، بیش از یک هزار 300 نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و مرگ 38 نفر از آنها تا به امروز تایید شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2565

به "ترامپ پیروزی در انتخابات را به سلامت مردم ترجیح می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ پیروزی در انتخابات را به سلامت مردم ترجیح می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید