جزئیات دیدار ظریف و لاوروف ، آمریکایی ها سیاست خطرناکی را در مورد برجام دنبال کردند

به گزارش آریا بلاگ، وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد : در دیدار با آقای سرگئی لاوروف، پیام جناب آقای روحانی به آقای پوتین را به صورت مفصل خدمت ایشان ارائه و از نظرات ایشان در این ارتباط استفاده کردم و در همین چارچوب قرار شد که اجرای پیشنهادات مطرح شده را مشترکاً دنبال کنیم.

جزئیات دیدار ظریف و لاوروف ، آمریکایی ها سیاست خطرناکی را در مورد برجام دنبال کردند

به گزارش آریا بلاگ به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر سه شنبه 31 تیر ماه پس از انتها گفتگوهای خود با وزیر امور خارجه روسیه در مسکو در جمع آریا بلاگ در تشریح نتایج این مذاکرات اظهار کرد: برای سی مین بار از زمانی که مسئولیت وزارت خارجه را برعهده گرفته ام به روسیه سفر کرده ام و این بار دومی است که در زمان شیوع ویروس کرونا به مسکو می آیم.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان اظهار کرد: در دیدار با آقای لاوروف این فرصت فراهم شد که پیام جناب آقای روحانی به آقای پوتین را به صورت مفصل خدمت ایشان ارائه کنم، از نظرات ایشان در این ارتباط استفاده کردم و در همین چارچوب قرار شد که اجرای پیشنهادات مطرح شده را مشترکاً دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه در این دیدار گفتگو های خوبی در مورد روابط دوجانبه داشتیم گفت: در آینده نزدیک عهدنامه روابط دوجانبه ایران و روسیه به 20 سالگی خود می رسد و به صورت اتوماتیک وار برای 5 سال آینده تمدید می شود. در جریان گفتگوهای امروز توافق کردیم که همزمان تلاش کنیم یک توافق به روزی را برای دراز مدت بین دو کشور تنظیم کنیم و قبل از اینکه مدت زمان توافق نامه قبلی به انتها برسد توافقنامه جدید را آماده و به مجالس دو کشور برای تصویب ارائه کرده باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با بیان اینکه در این دیدار در مورد همکاری های منطقه ای ایران و روسیه رایزنی و گفتگو کردیم تاکید کرد: همکاری های بین المللی دو کشور در عرصه منطقه ای همکاری های سازنده و مفیدی است چنان که در فرایند آستانه که تنها فرایندی است که منجر به کاهش تنش در سوریه شده است، شاهد همکاری های ایران، روسیه و ترکیه بودیم.

ظریف با بیان این که همچنین در این دیدار در ارتباط با شرایط یمن و چگونگی انتها دادن به رنج مردم بی گناه یمن نیز رایزنی و گفتگو کردیم، گفت: همچنین در ارتباط با همکاری ایران و روسیه در موضوع افغانستان در راستای تحقق صلح در این کشور صحبت کردیم و توافق شد که این گفتگوها بین همکاران ما با جدیت بیشتری دنبال شود.

ظریف همچنین با بیان اینکه ما مواضع محکم فدراسیون روسیه و چین در آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل متحد قدردان هستیم و این مواضع را در جهت حفظ برجام و کمک به صلح و ثبات در منطقه می دانیم، گفت:: برجام یک توافق تاریخی بین المللی بود که نشان می داد که از طریق دیپلماسی نیز می توان مسائل را حل کرد .

وزیر خارجه کشورمان گفت: اقدام آمریکا در نقض برجام و اعمال تحریم های یکجانبه علیه ملت ایران حتی در زمان شیوع ویروس کرونا نشان دهنده فاصله جدی رژیم آمریکا از حقوق بین الملل و توافقات بین المللی است و این به بی اعتباری دولت آمریکا می انجامد.

وی همچنین افزود: در این دیدار در ارتباط با همکاری هایی که دو کشور در آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل خواهند داشت گفتگو های خوب و سازنده ای انجام دادیم.

در همین زمینه:

  • موضوع اصلی گفت وگوهای ظریف و لاوروف چیست؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3907

به "جزئیات دیدار ظریف و لاوروف ، آمریکایی ها سیاست خطرناکی را در مورد برجام دنبال کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دیدار ظریف و لاوروف ، آمریکایی ها سیاست خطرناکی را در مورد برجام دنبال کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید