جنگ کرونا در کاخ سفید بالا گرفت ، ترامپ: فائوچی اشتباه می نماید

به گزارش آریا بلاگ، رئیس جمهوری آمریکا در حمله ای بی سابقه به عضو ارشد ستاد مهار کرونا در کاخ سفید مدعی شد تحلیل های دکتر آنتونی فائوچی درباره دلیل فراگیری بیشتر ویروس کرونا و افزایش بیماران و قربانیان کووید-19 در ایالات متحده اشتباه است.

جنگ کرونا در کاخ سفید بالا گرفت ، ترامپ: فائوچی اشتباه می نماید

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، دکتر فائوچی به تازگی در گزارش به کنگره آمریکا اظهار داشت نرخ بالای بیماران کرونا در این کشور در واکنش مهربانانه به ویروس در حوزه های بازگشایی اقتصاد و بی اعتنایی به فرمان ماندن در خانه ریشه دارد. دانلد ترامپ در واکنش به سخنان اخیر این مقام ارشد ستاد مهار کرونا در کاخ سفید ویدئوی حضور او را در کنگره در توییت خود منتشر کرد و نوشت: اشتباه!

رئیس جمهوری آمریکا توییت خود را چنین ادامه داد: تعداد بیماران ما بیشتر است چون بسیار بیش از هر کشور دیگر آزمایش کرونا گرفته ایم؛ 60 میلیون! اگر آزمایش ها کمتر بود، آمار مبتلایان هم کمتر می شد. ایتالیا، فرانسه و اسپانیا چه کردند؟ حالا متاسفانه اروپا فرایند صعودی گرفته است. بسیاری از فرمانداران ما هوشمندانه و سخت کار کردند. ما قوی تر بازخواهیم گشت. این در حالی است که تقریبا تمام کارشناسان با ادعاهای ترامپ مخالف و موافق مشاور ارشد او در امور مربوط به کرونا هستند.

دکتر فائوچی در شرح استدلال خود به کنگره گفته بود: تفاوت میان افزایش میزان مبتلایان کرونا در آمریکا و کاهش شدید آمار بیماران اروپا می تواند در شیوه واکنش نشان دادن به ویروس نهفته باشد. بسیاری از کشورهای اروپایی در دوران شیوع موج اول کرونا 95 درصد اقتصاد خود را کاملا تعطیل کردند؛ آماری که در ایالات متحده فقط 50 درصد بود. در حالی که بعضی ایالت ها از آیین نامه بازگشایی گام به گام اقتصاد پیروی کردند، بسیاری هم به ویژه در جنوب و غرب آمریکا هشدارها را نادیده گرفتند.

در فاصله کمتر از 100 روز تا انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، ترامپ در نظرسنجی هر روز و هر لحظه بیشتر از رقیب دموکرات خود جو بایدن فاصله می گیرد. آمار کشته های کرونا در ایالات متحده از 150 هزار فراتر رفته و تعداد مبتلایان به بیش از 4.5 میلیون نفر رسیده است؛ بسیار بیش از هر کشور دیگر در جهان. اگر تا ماه نوامبر (آبان) اوضاع کرونا به همین ترتیب پیش برود، به احتمال زیاد ترامپ قربانی ویروس و اقتصاد نابسامان و بحرانی آمریکا خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4000

به "جنگ کرونا در کاخ سفید بالا گرفت ، ترامپ: فائوچی اشتباه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ کرونا در کاخ سفید بالا گرفت ، ترامپ: فائوچی اشتباه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید