حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به صحنه ای برای تعرض به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد

به گزارش آریا بلاگ، رهبر جریان حکمت ملی خطاب به سفیر آمریکا تاکید نمود که عراق به صحنه ای برای تعرض به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد، وی همچنین از آمادگی برای ایفای نقش میانجیگری در منطقه اطلاع داد.

حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به صحنه ای برای تعرض به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد

به گزارش گروه بین الملل آریا بلاگ به نقل از دفتر اطلاع رسانی جریان حکمت ملی عراق، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در ملاقات با ماتیو تولر، سفیر ایالت متحده آمریکا در بغداد درباره تازه ترین تحولات شرایط سیاسی عراق و منطقه و روابط دوجانبه بین بغداد و واشنگتن رایزنی کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی آریا بلاگ بخوانید. (کلیک کنید)

در این ملاقات که در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد برگزار گردید، حکیم ضمن محکوم کردن حملات به هیئت های دیپلماتیک در عراق گفت که این اقدام از جانب همه محکوم و غیر قابل پذیرش است و دولت عراق باید با این حملات که خطری برای امنیت شهروندان عراقی محسوب می گردد، مقابله کند.

رهبر جریان حکمت ملی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت روابط دوجانبه بین بغداد و واشنگتن و فعال سازی آن در سطح سیاسی و مالی، بر اهمیت گفت وگوهای دوجانبه در شکل دادن به روابط فیمابین که تضمین منافع عراق، حفظ حاکمیت این کشور را در پی دارد و عراق را از سیاست محوربندی ها و تبدیل شدن به صحنه ای برای تعرض به کشورهای همسایه دور می نماید، تاکید نمود.

حکیم در خاتمه گفت که عراق با توجه به تمدن و روابط قابل قبول با همه و نگرشی که نسبت به نزدیک سازی دیدگاه ها و دور کردن تنش از منطقه دارد می تواند نقش میانجیگر میان گروه های منطقه را ایفا نماید

از سوی دیگر سید عمار حکیم، با صدور پیغامی درگذشت امیر کویت را تسلیت گفت.

در این پیغام آمده است: خبر درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت را با اندوه فراوان دریافت کردیم، به همین مناسبت مراتب تسلیت و همدردی عمیق خود را به دولت و ملت کویت اعلام می کنیم و مناسبات تاریخی مان با آن مرحوم و نقش معتدل و میانه رو ایشان در تعامل با اغلب پرونده ها و مسائل بحرانی منطقه و دنیا به ویژه کشورهای عربی و اسلامی با دیدگاهی مسئولیت پذیرانه و موضعی به دور از انفعال و تشنج را گرامی می داریم.

حکیم در ادامه این پیغام آورده است: آن مرحوم شخصیتی نمونه در نزدیک سازی دیدگاه های طرف های مختلف بود و علاوه بر نگرش پدرانه اش به عموم ملت کویت، در دوره زمامداریش و پیش از آن به هنگام سکانداری وزارت امور خارجه این کشور، طرح ها و ابتکاراتی را برای حل بحران ها مطرح نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4667

به "حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به صحنه ای برای تعرض به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکیم خطاب به سفیر آمریکا: عراق به صحنه ای برای تعرض به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید