خبرنگاران سهم 2 میلیارد ریالی یک نیک اندیش سلامت برای مهار کرونا در فارس

به گزارش آریا بلاگ، شیراز - خبرنگاران- امیر حسین استخری نیک اندیش سلامت مبلغ 2 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات بیمارستانی مقابله با کرونا به مراکز درمانی استان فارس اهداء کرد ، مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس با تجلیل از این اقدام خیر جوان بر لزوم همراهی خیرین برای مقابله با کرونا تاکید کرد.

خبرنگاران سهم 2 میلیارد ریالی یک نیک اندیش سلامت برای مهار کرونا در فارس

دکتر علی اکبر رامجردی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با توجه به اعلام نیاز از سوی بیمارستانهای درگیر با کرونا در استان فارس برای خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی ، امیر حسین استخری با اهدای 2 میلیارد ریال در تامین این تجهیزات مشارکت کرده است.

مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس افزود: تامین نیازهای درمانی و تجهیزاتی بیمارستان ها و مراکز درمانی درگیر با کرونا در اولویت نیاز سنجی مجمع خیرین تامین سلامت است.

رامجردی گفت: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و خیرین عرصه سلامت، کمک های نیک اندیشان برای رفع نیازهای پیشگیرانه از شیوع کرونا برنامه ریزی می شود تا نیات خیرین به بهترین نحو محقق شده و از انجام کارهای موازی جلوگیری شود.

خرید بیش از 30 میلیارد ریال ملزومات و تجهیزات پزشکی

عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از توزیع بیش از 250 هزار مورد تجهیزات حفاظت فردی بین کارکنان حوزه بهداشت دانشگاه خبر داد و بیان داشت : از زمان شیوع بیماری کرونا و در راستای محافظت از کارکنان تلاشگر حوزه بهداشت، بیش از 250 هزار قلم تجهیزات حفاظت فردی بین کارکنان محیطی حوزه بهداشت دانشگاه توزیع شده است.

همتی افرود: این تجهیزات شامل ماسک، دستکش یک بار مصرف، مایع ضدعفونی کننده دست، عینک، گان، شیلد، کاور کلاه و کفش، بادگیر و سِت کیت حفاظت شخصی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از توزیع 45 سمپاش بین شبکه های بهداشت و درمان استان برای ضدعفونی سطوح خبر داد و افزود: 213 دستگاه تِرمومتر و 64 دستگاه پالس اکسی متر نیز برای انجام غربالگری مراجعان به مراکز خدمات جامع سلامت و ایستگاه های سنجش در شبکه های بهداشت و درمان استان توزیع شده است.

دکتر همتی گفت: 7 دستگاه مانیتورینگ نیز از جمله اقلام توزیع شده در شبکه های بهداشت و درمان است.

او با تقدیر از کمک های خیرین سلامت در تامین بخشی از ملزومات و تجهیزات مورد نیاز، افزود: علاوه بر کمک های خیرین، تا به امروز بیش از 30 میلیارد ریال نیز از سوی معاونت بهداشت دانشگاه برای تامین این ملزومات و تجهیزات هزینه شده است.

با شناسایی 7 مورد جدید ابتلا به کرونا در این استان در 24 ساعت گذشته تعداد مبتلایان به 640 نفر رسید.تا به امروز 27 نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند.هم اکنون 195 نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و 230 نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان های شهید چمران و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: ایرنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2741

به "خبرنگاران سهم 2 میلیارد ریالی یک نیک اندیش سلامت برای مهار کرونا در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سهم 2 میلیارد ریالی یک نیک اندیش سلامت برای مهار کرونا در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید