دستور تسریع صدور اسناد زمین های خارج شده از وقف صادر شد

به گزارش آریا بلاگ، تهران (پانا) - معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ششمین روز از هفته قوه قضاییه با حضور در شهرستان پاکدشت، از دادسرا و دادگستری و اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان بازدید کرد.

دستور تسریع صدور اسناد زمین های خارج شده از وقف صادر شد

به گزارش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح الله خداییان معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ششمین روز از هفته قوه قضاییه با حضور در شهرستان پاکدشت، از دادسرا و دادگستری و اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان بازدید کرد.

وی در ابتدای این بازدید چهار ساعته با حضور در دادسرای شهرستان پاکدشت و بازدید از شعبات دادکمک و بازپرسی، از نزدیک در جریان فرایند رسیدگی به پفراینده ها قرار گرفت.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچنین در مصاحبه با مراجعه کنندگان، به مسائل آن ها رسیدگی و دستورات لازم را صادر کرد.

خداییان در ادامه با حضور در دادگستری شهرستان پاکدشت، به استماع اظهارات قضات و مراجعه کنندگان پرداخت و مطالبات آن ها را مورد رسیدگی قرار داد و شعب مختلف دادگاه سرکشی کرد.

اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پاکدشت، مقصد سوم رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بازدیدهای امروز بود.

وی با حضور در واحدهای مختلف اداره ثبت اسناد و املاک پاکدشت، فرایند اجرای امور را مورد ارزیابی قرار داد و ضمن دیدار چهره به چهره با مراجعه کنندگان، خطاب به رئیس و مسئولان این واحد ثبتی بر تکریم ارباب رجوع و تسهیل و تسریع در امور تاکید کرد.

در سرانجام این بازدید طی جلسه ای با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و رئیس اداره ثبت اسناد و املاک پاکدشت شرایط اراضی موقوفه ای که از حالت وقف خارج شده اند، بررسی و از سوی دکتر خداییان دستور تسریع در صدور سند با کمک بنیاد مستعفان و اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان، صادر شد.

خداییان در سرانجام این بازدید با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی اراضی موقوفه ای پاکدشت که از حالت وقف خارج شده اند، اظهار کرد: در جریان این بازدید دستورات لازم برای تسریع در صدور این اسناد صادر شده است.

وی تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی را بر اساس سند تحول قضایی به نام یکی از اولویت های اساسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نام کرد و اضافه کرد: به دلیل جلوگیری از تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی و اراضی دولتی، تثبیت اراضی و صدور اسناد مالکیت را با انجام اقدامات جهادی در اولویت قرار دادیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: در ظرف یکسال گذشته، بیش از 5 برابر 40 سال گذشته اراضی ملی در نظام کاداستر تثبیت و نسبت به صدور سند مالکیت اقدام شده است، به طوریکه در یکسال گذشته بیش از 53 میلیون هکتار سند مالکیت صادر شده که بخش اعظم آن متعلق به اراضی ملی و منابع طبیعی است و امیدواریم تا سرانجام امسال تمام اراضی ملی و منابع طبیعی ساماندهی شود.

وی شرح داد: در مورد اراضی دولتی که تحت تملک یا تحت نظارت ادارات دولتی هستند هم نیاز به همکاری دستگاه های دولتی است که نامه نگاری ها از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجرا شده است تا با مشخص تکلیف این موضوع و صدور سند، از تجاوز به حدود دستگاه های اجرای جلوگیری به عمل آید و به تبع آن میزان دعاوی هم کاهش پیدا کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7417

به "دستور تسریع صدور اسناد زمین های خارج شده از وقف صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور تسریع صدور اسناد زمین های خارج شده از وقف صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید