سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری راه اندازی شد

به گزارش آریا بلاگ به نقل از وزارت ارتباطات، مرتضی رضایی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با اشاره به راه اندازی این سامانه گفت: اولین سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری با همکاری معاونت امنیت شبکه سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد شده است.

سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری راه اندازی شد

وی افزود: تا به امروز بیش از 120 نفر از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی ملی و استانی عضو این سامانه شده اند و در گروه های تخصصی قرار گرفته اند؛ فرآیند عضویت در این سامانه ادامه دارد و افراد متقاضی می توانند با مراجعه به سامانه www.ApaTehran.cert.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با تشریح فعالیت های این اداره کل در سال گذشته گفت: برگزاری اولین رزمایش مدیریت بحران بخش ارتباطات و تهیه و ابلاغ دستورالعمل ارتقا امنیت بخش فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی استان تهران از مهمترین برنامه های سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به برگزاری اولین رزمایش مدیریت بحران بخش ارتباطات در تهران گفت: با توجه به اینکه زیرساخت های ارتباطی شهر تهران شامل 7 منطقه مخابراتی می شود که این 7 منطقه پوشش دهنده مناطق 22 گانه شهر تهران است، برای بخش ارتباطات با هماهنگی ستاد مدیریت بحران کشور دستورالعمل مذکور بومی سازی و بر اساس زیرساخت و تجهیزات مناطق 7 گانه مخابراتی، استان های مشخص مشخص و هماهنگی لازم انجام شد.

رضایی ادامه داد: برای مشخص سطح آمادگی و دست یابی به تجربه لازم برای مواقع بحران با همکاری استان قزوین به عنوان یکی از استان های مشخص، مانوری در منطقه 6 مخابراتی تهران با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

مدیرکل ارتباطات استان تهران این رزمایش را اولین اقدام در خصوص آمادگی برای مواقع بحران دانست و افزود: اهمیت بخش ارتباطات در مواقع بحران بسیار زیاد است به نحوی که مدیریت بحران بدون ارتباطات امکان پذیر نیست.

وی همچنین از تهیه و ابلاغ دستورالعمل ارتقا امنیت بخش فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی استان تهران در سال گذشته خبر داد و افزود: با همکاری معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات این دستورالعمل پس از تهیه و تأیید در کارگروه و تصویب در شورای پدافند غیرعامل استان تهران، به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

رضایی گفت: بر اساس این دستورالعمل، بخش فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی توسط تیم منتخب کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. این اقدام برای تأمین امنیت شبکه و بخش فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی حائز اهمیت است و برای اولین بار در کشور انجام می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 خرداد 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2847

به "سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه تعاملی مقابله با رخدادهای امنیتی فضای سایبری راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید