سرنخ جدید از هواپیمای ناپدیدشده

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران: چین تصاویری ماهواره ای منتشر کرده که گمان می رود تکه هایی از لاشه هواپیمای مالزیایی مفقود شده باشد.

سرنخ جدید از هواپیمای ناپدیدشده

به گزارش گروه رسانه های دیگر آریا بلاگ، وبسایت دولتی چین روز چهارشنبه سه تصویر ماهواره ای منتشر کرد که در آنها اشیایی سفیدی دیده می شوند که بر روی آب های دریای جنوب چین شناورند.

این تصاویر روز یکشنبه، یعنی تنها یک روز بعد از ناپدید شدن بوئینگ 777 خطوط هوایی مالزی، تهیه شده است اما وبسایت وزارت علوم چین امروز آنها را روی وبسایت خود قرار داده است.

نقطه جغرافیایی عکس ها جایی در دریای جنوب چین را نشان می دهد که منطقه ای است در شرق مالزی و جنوب ویتنام.

خبرگزاری رسمی شینهوا در چین، گزارش کرده که اندازه تقریبی بزرگترین شیی که در این عکس ها دیده می شود 24 متر در 22 متر است.

همزمان مالزی آخرین تماس رادیویی پرواز ام اچ 370 را منتشر کرده است که از تحت کنترل بودن آن خبر می دهد.

این سه تصویر عبارتند از:

ارتش خلق چین همچنین روز سه شنبه گفت چند ماهواره که قابلیت عکس برداری با کیفیت بالا را دارند به آسمان دریای جنوب چین هدایت کرده تا در عملیات تجسس برای یافتن اثری از این هواپیمای مسافربری که 239 سرنشین داشت، شرکت کنند. این ماهواره ها از مرکزی نظامی در شمال چین هدایت می شوند.

صبح امروز هم مالزی آخرین گفتگوی رادیویی میان خلبان و تیم کنترل پرواز را منتشر کرد که تنها چند دقیقه پیش از ناپدید شدن هواپیما انجام گرفته بود و در آن خلبان می گوید: همه چیز عادی است.

عکس هایی هم که چین امروز منتشر کرد تقریبا نزدیک محلی تهیه شده اند که مالزی جستجو برای یافتن اثری از هواپیمای مفقود شده را از آنجا آغاز کرده بود.

با وجود این، مالزی محدوده تجسس را افزایش داده و اکنون گروه های ماهواره ای، هوایی و دریایی بخش بزرگتری از دریای جنوب چین را به امید حل معمای پرواز ام اچ 370 جستجو می کنند. در همین حال، مقامات چین آشکارا از آنچه گزارش های ضد و نقیض مقامات مالزی درباره هواپیمای گمشده این کشور می خوانند، انتقاد کرده اند.

یک سخنگوی وزارت خارجه چین گفته است نمی توان با صراحت گفت که چه بخشی از اطلاعات ارایه شده از سوی مقامات مالزی، درست است. این در حالی است که مقامات مالزی می گویند که در اطلاعات ارایه شده هیچ ابهامی وجود ندارد و تاکید کرد ه اند که آنها وضعیت مقامات چینی را درک می کنند.

حدود دو سوم مسافران این پرواز که از کوآلالامپور راهی پکن بود، ملیت چینی دارند.

هواپیمای مالزیایی 5 روز پیش و ساعاتی پس از پرواز از این کشور به مقصد چین از صفحه رادار محو شد. از آن زمان تاکنون جستجوها برای یافتن این هواپیما نتیجه ای نداشته است.

پیشتر مقامات مالزیایی در یک نشست خبری گفتند که رادارهای نظامی، یک شئی ناشناخته که می تواند همین هواپیمای گمشده باشد، را در تنگه مالاکا ردیابی کرده بودند.

اکنون اما گزارش شده است که کارگر یک سکوی نفتی در حدود 300 کیلومتری جنوب شرقی ویتنام واقع در دریای جنوب چین، گفته است که او چیزی را که در آسمان در حال آتش دریافت بوده دیده است.

خانواده های مسافران و خدمه این هواپیما که از چهارده ملیت مختلف هستند، در روزهای گذشته از ادامه بی خبری از سرنوشت این پرواز انتقاد کرده اند.

منبع:باشگاه آریا بلاگ

آریا بلاگ: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 952

به "سرنخ جدید از هواپیمای ناپدیدشده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنخ جدید از هواپیمای ناپدیدشده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید