سفرای ای3: فشار اقتصادی به مردم ایران را درک می کنیم

ایسنا نوشت: سفارت انگلیس با انتشار بیانیه ای از سوی سفرای E3 (انگلیس، فرانسه و آلمان) به همکاری متخصصان و نمایندگان اروپایی با همتایان ایرانی آن ها بر سر تسهیل اجرایی شدن اینستکس اشاره و بر تعهد طرف های اروپایی مسئول در این زمینه تاکید کرد.

سفرای ای3: فشار اقتصادی به مردم ایران را درک می کنیم

سفارت انگلیس در تهران با انتشار بیانیه ای درباره مذاکرات بر سر اینستکس گفت: سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان این هفته در ایران پذیرای نمایندگان اینستکس و متخصصان فنی E3 برای مذاکرات مرتبط با متخصصان و شرکای ایرانی بودند. این مذاکرات که به پشتوانه ابزار کمک رسانی فنی و تبادل اطلاعات اتحادیه اروپا(EU TAIEX)انجام شد به تلاش جمعی ما برای تضمین تجارت با ایران که با قانون اتحادیه اروپا و قوانین بین المللی سازگار می باشد، کمک کرده است که در ابزار حمایت اقتصادی از تبادلات تجاری ایران انجام شد.

همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: ما فشار اقتصادی را که مردم ایران با آن روبرو هستند درک می کنیم. ما متعهد هستیم که با ایران همکاری کنیم تا اجرایی کردن اولین تبادل اینستکس هر چه زود تر محقق شود. تبادلات این چنینی متخصصان بهترین راه برای حرکت در تحقق هدف مشترکمان برای تسهیل تجارت قانونی و روابط اقتصادی با ایران است. با در نظر دریافت موارد اشاره شده، هر دو طرف بر سر راهکاری برای تسریع بخشیدن به این روند توافق کرده اند.

به گزارش ایسنا، در پی خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم ها علیه ایران، ساز و کار اقتصادی اتحادیه اروپا برای تجارت مستقل با ایران (اینستکس) به نمایندگی سه کشور عضو برجام (آلمان، انگلیس و فرانسه) ایجاد شد که این ساز و کارهنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 151

به "سفرای ای3: فشار اقتصادی به مردم ایران را درک می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرای ای3: فشار اقتصادی به مردم ایران را درک می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید