سوریه، حضور آمریکا و ناتو در مرزهای روسیه را محکوم کرد

به گزارش آریا بلاگ، وزارت خارجه سوریه تقویت مواضع نظامی آمریکا و ناتو در مرزهای روسیه را محکوم و گفت، این اقدام ها نشانگر دخالت آشکار ایالات متحده در امور کشورهای دیگر است.

سوریه، حضور آمریکا و ناتو در مرزهای روسیه را محکوم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه سوریه روز یکشنبه اقدام های غرب در افزایش شمار نیروهای نظامی نزدیک مرزهای روسیه را بشدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس وزارت امور خارجه سوریه در این زمینه گفت: دمشق اعزام نیروهای نظامی ایالات متحده و ناتو به مرزهای روسیه را محکوم می نماید و این اقدام می تواند تهدید جدی برای صلح و امنیت بین المللی باشد.

بنا بر اعلام وزارت خارجه سوریه، این اقدام ها نشانگر دخالت آشکار ایالات متحده در امور کشورهای دیگر است.

در روزهای گذشته آمریکا و متحدانش همسو با هم از اوکراین حمایت نموده اند. در همین زمینه منابع خبری گزارش دادند یک فروند هواپیمای سی -130 نیروی هوایی آمریکا اخیرا در یک پایگاه هوایی در کی یف فرود آمد. گفته می گردد که این هواپیما تجهیزات و پرسنل نظامی برای یاری به ارتش اوکراین به همراه داشته است.

اوکراینی ها اخیراً روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم نموده و مدعی شدند جدایی طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش بس در شرق اوکراین را نقض می نمایند. روسیه ادعای اوکراین را رد نموده و با هشدار به آمریکا اعلام نموده به نفع آمریکاست که کشتی های جنگی خود را از کریمه و سواحل روسیه دور نگه دارد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز با رد ادعای غرب در زمینه اقدام های تهاجمی روسیه در قبال اوکراین گفته است، تکرار مداوم چنین سخنانی تنها موجب بی ارزش شدن بیشتر واشنگتن می گردد.

سفیر اوکراین در آلمان اخیرا گفته که ممکن است کی یف در صورت عدم پذیرش در ناتو، ساخت سلاح اتمی را برای دفاع از خود برابر روسیه در نظر گیرد.

دری ملنیک سفیر اوکراین در آلمان در مصاحبه با رادیو آلمان گفت: یا ما بخشی از یک اتحاد مانند ناتو هستیم و به تقویت اروپا یاری می کنیم تا اروپا اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند یا فقط یک گزینه داریم که خود را مسلح کنیم، شاید دوباره به شرایط اتمی بیندیشیم. باید دید که چطور می توانیم امنیت خود را تضمین کنیم.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6947

به "سوریه، حضور آمریکا و ناتو در مرزهای روسیه را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، حضور آمریکا و ناتو در مرزهای روسیه را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید