شفاف سازی کفاشیان در خصوص مبلغ قراردادهای کی روش

به گزارش آریا بلاگ، رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: از نظر من این اساسنامه باید سه چهار سال پیش در یک کمیته ای اصلاح می شد ولی متأسفانه به دلایلی این اتفاق صورت نگرفت.

شفاف سازی کفاشیان در خصوص مبلغ قراردادهای کی روش

به گزارش خبرنگاران، علی کفاشیان در گفت و گو با شبکه ورزش و برنامه ورزش تعطیل نیست در خصوص اینکه چه نمره ای را به عملکردتان در زمان ریاست بر فدراسیون فوتبال می دهید، گفت: من نمی توانم نمره بدهم، اما ملاک و معیار موفقیت در فدراسیون فوتبال، رفتن به جام جهانی فوتبال است که ما دوبار پشت سرهم به جام جهانی رفتیم. ضمن اینکه تیم های فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان ما موفقیت های خوبی کسب کردند. تنها چیزی که نمره ما را کم می کرد، نرفتن به مسابقات المپیک بود که به نظرم به خاطر این عدم موفقیت باید سه چهار نمره از ما کم گردد.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال درباره بحث های مطرح شده راجع به اساسنامه جدید فوتبال و اصلاح آن مطرح کرد: از نظر من این اساسنامه باید سه چهار سال پیش در یک کمیته ای اصلاح می شد ولی متأسفانه به دلایلی این اتفاق صورت نگرفت. در حال حاضر این اساسنامه دارد بازنگری می گردد و یک سری نکات را به آن اضافه می نمایند. در اساسنامه اولیه که سال 86 تدوین شد، ذکر شده بود که فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است ولی بعدها نهادهای نظارتی به ما گفتند که اساسنامه مصوب دولت نشده است.

کفاشیان درباره بسته بودن راه ورود نخبگان به فدراسیون فوتبال شرح داد: به هیچ وجه راه ورود نخبگان به فدراسیون بسته نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موافق حضور کاپیتان های اسبق تیم ملی فوتبال در فدراسیون هستید یا نه، مطرح کرد: آن ها هم در مجمع حضور دارند ولی تعدادشان کم است. کشورهای دیگر هم همین طور است و اعضای مجمع شان به ندرت به 200-300 نفر می رسد.

نایب رئیس فدارسیون فوتبال درباره حواشی اخیر کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال و بحث پاداش های کی روش گفت: ما در دوره مختلف با کی روش قرارداد بستیم که مبلغ قرارداد اول او یک میلیون و پانصد هزار دلار و قرارداد بعدی او یک میلیون و چهارصد هزار یورو بود. علاوه بر این ها کی روش 10 درصد از پاداشی که فیفا به تیم های راه یافته به جام جهانی می داد را هم درخواست می کرد و معتقد بود که این 10 درصد باید به مربیان برسد.

کفاشیان ادامه داد: کی روش آدم مقرراتی بود و همه چیز را در قراردادش می نوشت و هر زمان که وقت پاداش هایش می رسید آن را تقاضا می کرد.

در ادامه علی کفاشیان درباره پول های گم شده فدراسیون فوتبال و یک میلیون دلاری که در زمان ریاست ایشان گم شده بود گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت قرار دریافت ما بین چهار تیم راه یافته به جام جهانی، یک میلیون دلار به ما تخصیص داد که وزارت خزانه داری آمریکا این یک میلیون دلار را بلوکه کرد. این پول دو سه سال بلوکه ماند و بعد ما آقای علیپور را به عنوان وکیل معرفی کردیم و به AFC گفتیم خودمان این مسئله را پیگیری می کنیم ولی AFC کنار نکشید و برای ما فاکتوری فرستاد که در این فاکتور آمده بود 700 هزار دلار را به وکیل اختصاص داده اند. در نهایت این پول در زمان ریاست من وصول نشد.

  • کفاشیان: از لفظ گول زدن فیفا استفاده کردم اما منظورم این نبود

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3154

به "شفاف سازی کفاشیان در خصوص مبلغ قراردادهای کی روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفاف سازی کفاشیان در خصوص مبلغ قراردادهای کی روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید