عضو دفتر سیاسی طالبان: دولت کابل خواستار ادامه حضور نظامی آمریکا است

به گزارش آریا بلاگ، عضو ارشد تیم مذاکره کننده طالبان گفت که امنیت ملی افغانستان خواستار ادامه حضور نظامی آمریکا و نیروهای ناتو در این کشور است و به همین دلیل موضوع پاداش روس ها برای کشتن نیروهای آمریکایی را ساخته است.

عضو دفتر سیاسی طالبان: دولت کابل خواستار ادامه حضور نظامی آمریکا است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، خیرالله خیرخواه عضو ارشد تیم مذاکره کننده طالبان درباره گزارش ها مبنی بر پاداش روسیه به طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی گفت که این اظهارات بی اساس است و امنیت ملی افغانستان پشت پرده ساختن این گزارش ها می باشد.

خیرخواه به الجزیره گفت که این گزارش ها براساس اعترافاتی است که به زور و با شکنجه از زندانیان گرفته شده تا بگویند از مسکو برای جنگ با آمریکایی ها پول گرفته اند.

وی افزود: امنیت ملی افغانستان زندانیان را شکنجه کرده است تا این اعترافات را بگیرد تا از این طریق داستان سرایی کند؛ هیچکس نمی تواند ثابت کند که طالبان از مسکو پاداش و یا کمک های نظامی دریافت کرده باشد.

این عضو ارشد طالبان که در سال 2014 میلادی از زندان گوانتانامو آزاد شد، ادامه داد: امنیت ملی افغانستان می خواهد نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان باقی بمانند و این دلیل دروغ هایشان است.

خیرخواه همچنین افزود: خروج نیروهای آمریکایی راه را برای بازگشت روس ها به کشور هموار می کند.

وی در رابطه به حملات اخیر به مراکز درمانی و مراسم تشییع جنازه در افغانستان نیز شرح داد که طالبان مخالف چنین حملاتی است و مدعی شد که امنیت ملی افغانستان مسئول کشتار غیرنظامیان است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده طالبان درباره آغاز مذاکرات بین الافغانی نیز گفت که این گروه بلافاصله پس از آزادی 5 هزار زندانی اش آماده گفت وگوهاست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3849

به "عضو دفتر سیاسی طالبان: دولت کابل خواستار ادامه حضور نظامی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو دفتر سیاسی طالبان: دولت کابل خواستار ادامه حضور نظامی آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید