فیلترینگ یعنی واگذار کردن بدون دردسر میدان جنگ نرم به دشمن

به گزارش آریا بلاگ، رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: در فضای مجازی در میدان جنگ نرم با دشمنان هستیم اگر در این میدان به دلیل محدودیت ها و اختلالاتی که بعضی مسؤولان به وجود می آورند شاهد خالی شدن حضور جوانان مان باشیم، میدان نبرد بدون دردسر در اختیار دشمنان قرار می گیرد.

فیلترینگ یعنی واگذار کردن بدون دردسر میدان جنگ نرم به دشمن

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با آریا بلاگ با اشاره به سخنان رهبری در سالروز قیام مردم قم، در پاسخ به این پرسش که حضور فعال جوانان در فضای مجازی چه کمکی به مهار فضای تبلیغی منفی دشمنان ضد نظام جمهوری اسلامی می نماید، گفت: حضور پر رنگ تر و فراگیرتر دشمن در جبهه جنگ نرم و فضای مجازی قطعا موجب تحت تاثیر قرار دریافت جبهه خودی می گردد اما اگر به دست خودمان میدان را خالی نکنیم قطعا می توانیم میدان دار جنگ نرم در فضای مجازی باشیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس تاکید نمود: باید سهم افکار عمومی در گردش اطلاعات را زیاد کرد در این صورت می توانیم جوانان مان را در جبهه جنگ نرم با دشمن به خوبی تجهیز کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با محدود کردن حضور جوانان در فضای مجازی داخلی می توان دستاوردی برای نظام داشت، گفت: با محدودیت های مختلف نمی توان مانع حضور جوانان در فضای مجازی شد چرا که آنان با استفاده از ابزارهایی که دشمنان جمهوری اسلامی در فضای مجازی در اختیارشان می گذارند به راحتی و البته با قدری اتلاف وقت می توانند در سایت هایی حضور پیدا نمایند که شاید دلخواه والدین و حتی مسئولان نظام نباشد.

رییس کمیته مخابرات مجلس با تاکید بر اینکه فیلترینگ بازدارنده نیست، ادامه داد: اصرار بعضی مسئولان بر سخت تر شدن فیلترینگ نتیجه ای جز پا گذاشتن در راههایی که در شرایط عادی حتی به رفتن در این مسیرها هم فکر نمی نمایند، ندارد. در این صورت هیچ تضمینی وجود ندارد که راههای غیراصولی ورود به فضای مجازی بین جوانان ایرانی فراگیرتر از گذشته نگردد. به نظر بنده در اختیار جوانان گذاشتن بدون فیلتر اما کنترل شده فضای مجازی همانند در اختیار گذاشتن چاقوی تیز است اما باید توجه داشت که فیلتر فضای مجازی موجب تحریک جوانان و رفتن آنان به سمت ابزارهای غیرمتعارف و تیزتری می گردد که خطراتِ به مراتب بدتری برای خود و جامعه دارد.

سبحانی فر در پاسخ به این پرسش که فراهم کردن بستر بدون محدودیت اما کنترل شده جوانان در فضای مجازی توسط مسؤولان امر چقدر موجب تحقق اهداف رهبری می گردد، گفت: نمی توان فضای مجازی را به طور مطلق باز گذاشت. به نظر بنده باید عرصه کار در بخشهایی که به منافع فرهنگی، علمی، پزشکی، آموزشی، سیاسی و مالی کشور آسیب نمی زند باز گذاشته گردد اما در بخش هایی که به منافع و مصالح ملی ضربه می زند اعمال محدودیت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 63

به "فیلترینگ یعنی واگذار کردن بدون دردسر میدان جنگ نرم به دشمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلترینگ یعنی واگذار کردن بدون دردسر میدان جنگ نرم به دشمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید