مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو: طرح برچسب مورد توجه کشور های خارجی قرار گرفته است

به گزارش آریا بلاگ، مفید گفت: اجرای طرح برچسب راهنمای تغذیه بر روی مواد غذایی در کشور موفقیت آمیز بوده و مورد توجه کشور های خارجی قرار گرفته است.

مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو: طرح برچسب مورد توجه کشور های خارجی قرار گرفته است

به گزارش ، وحید مفید مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در حاشیه گردهمایی فراوری کنندگان صنایع غذایی نیشابور، اظهار کرد: صنایع فراوری مواد غذایی یکی از ارکان اصلی تامین و اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی هستند.

وی اظهار کرد: حدود 80 درصد از مرگ و بیماری های غیر واگیردار در کشور ناشی از بیماری های غذایی است و سند ملی امنیت غذا تدوین شده است.

مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو بیان نمود: پیش احتیاج توسعه پایدار دستیابی به غذای سالم و کافی است و برای رسیدن به وضعیت مطلوب این حوزه از توانمندی های خوبی در داخل کشور برخوردار هستیم.

اجرای موفقیت آمیز طرح برچسب راهنمای تغذیه

وی بیان کرد: اجرای طرح برچسب راهنمای تغذیه بر روی مواد غذایی در کشور موفقیت آمیز بوده و مورد توجه کشور های خارجی قرار گرفته است.

مفید توضیح داد: برای تامین سلامت غذایی، طرح نظارت بر کل زنجیره فراوری مواد غذایی باید تحت مدیریت واحد و به صورت یکپارچه در کشور اجرایی شود.

مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: سیاست های جهانی در حوزه غذا از فراوری مواد غذایی برای برطرف گرسنگی به تامین غذای کافی و سالم تغییر یافته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 64

به "مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو: طرح برچسب مورد توجه کشور های خارجی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل امور غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو: طرح برچسب مورد توجه کشور های خارجی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید