هند به دنبال کسب رتبه سوم اقتصاد دنیا

به گزارش آریا بلاگ، با پشت سر گذاشتن انگلیس حالا هند چشم به سبقت دریافت از آلمان و ژاپن دارد.

هند به دنبال کسب رتبه سوم اقتصاد دنیا

به گزارش آریا بلاگ به نقل از فایننشیال اکسپرس، موسسه آی اچ اس مارکت در گزارش جدید خود از اقتصاد هند پیش بینی کرد که این کشور تا سال 2025 به سومین اقتصاد بزرگ دنیا و دومین اقتصاد بزرگ آسیا تبدیل گردد.

هند که سال جاری توانست با پشت سر گذاشتن فرانسه و انگلیس به پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل گردد اکنون به فراوری ناخالص داخلی معادل 3 تریلیون دلار دست یافته است و با روند رشد بالای 6 درصد فعلی به زودی سطح فراوری ناخالص داخلی آن به حدود 6تریلیون دلار خواهد رسید.

به گفته این موسسه، در صورتی که هند بتواند به مالی 5 تریلیون دلاری تبدیل گردد می تواند از کشورهای دارای درآمد متوسط رو به پایین به کشورهای دارای درآمد متوسط رو به بالا بپیوندد که یکی از مهم ترین اهداف برنامه ریزش شده در اسناد توسعه ای این کشور است.

تا سال 2011 حدود 22 درصد جمعیت هند زیر خط فقر زندگی می نموده اند که به لطف رشد و توسعه مالی این رقم اکنون به 17 درصد کاهش پیدا نموده است. پیش تر آرون.جاتلی، وزیر دارایی هند از برنامه ریزی برای تک رقمی شدن این نرخ تا سال 2025 خبر داده بود.

رشد مالی هند سال گذشته با ثبت رشد خیره کننده 8.1 درصدی، رکورددار سریع ترین نرخ رشد مالی در بین کشورهای در حال توسعه بود. این کشور که تا سال قبل ششمین اقتصاد بزرگ دنیا بود اندکی پیش با دستیابی به اقتصاد 2.57 تریلیون دلاری توانست با پشت سر گذاشتن انگلیس به پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا بدل گردد.

این موسسه جذب سرمایه خارجی را یکی از مهم ترین عوامل تسریع کننده تبدیل هند به سومین اقتصاد بزرگ دنیا دانسته و افزوده است که با وجود اقدامات زیربنایی مهم اجرا شده در زمان نخست وزیری دوره اول ناراندرا مودی، این کشور هنوز با موانع کسب و کار زیادی روبرو شده است و در بین 190 کشور دنیا، هند در رده 77 شاخص سهولت کسب و کار دنیای واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 244

به "هند به دنبال کسب رتبه سوم اقتصاد دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند به دنبال کسب رتبه سوم اقتصاد دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید