پرهیز از عادی انگاری در کنار واکسیناسیون کرونا، تزریق واکسن نو برای دانش آموزان

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در کنار واکسیناسیون رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان مورد تاکید است، افزود: موج بعدی کرونا گیلان را نشانه گرفته و تنها راه پیشگیری از آن واکسیناسیون و پرهیز از عادی انگاری است.

پرهیز از عادی انگاری در کنار واکسیناسیون کرونا، تزریق واکسن نو برای دانش آموزان

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با خبرنگاران، از بستری شدن 80 بیمار نو کرونایی در سطح استان گیلان طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: تعداد کل بیماران بستری در استان گیلان 369 نفر است و 70 نفر بدحال هستند.

وی با بیان اینکه در کنار واکسیناسیون رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان مورد تاکید است، افزود: موج بعدی کرونا گیلان را نشانه گرفته و تنها راه پیشگیری از آن واکسیناسیون و پرهیز از عادی انگاری است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از فعالیت بیش از 220 پایگاه واکسیناسیون در سطح شهرستان طی امروز خبر داد و مطرح نمود: افراد برای اطلاع از نوع و دوز واکسن خود به پرتال vac.gums.ac.ir یا سامانه 4401 مراجعه کنند.

مهرابیان، با اشاره به آغاز واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 17 سال با واکسن پاستوکووک در شهرستان ها، متذکر شد: دانش آموزان شهرستان رشت از فردا، 25 مهر این واکسن را دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه واکسن های پاستوکووک و پاستوکووک پلاس علاوه بر واکسن سینوفارم به گروه سنی 12 تا 17 سال تزریق می شود، اعلام کرد: این واکسن ها در دو نوبت با فاصله 28 روز به گروه سنی مذکور ارائه می شود و لذا تمامی بچه ها و نوجوانان در گروه سنی 12 تا 17 سال می توانند با مراجعه به مراکز و پایگاه های واکسیناسیون سراسر استان نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

انتهای پبام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8323

به "پرهیز از عادی انگاری در کنار واکسیناسیون کرونا، تزریق واکسن نو برای دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرهیز از عادی انگاری در کنار واکسیناسیون کرونا، تزریق واکسن نو برای دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید