چرخه کرونا فعال است؛ پیک چهارم بیماری چه زمانی آغاز می شود؟

به گزارش آریا بلاگ، تهران (پانا) - پزشک متخصص بیماری های عفونی می گوید چرخه کرونا همچنان در کشور فعال است و نسبت به موج جدید بیماری کرونا هشدار داد.

چرخه کرونا فعال است؛ پیک چهارم بیماری چه زمانی آغاز می شود؟

رضا صالحی در گفت وگو با پانا درخصوص افزایش آمار مبتلایان و بستری های کرونا در روزهای اخیر اظهار کرد: علی رغم اینکه نشانه های پیک چهارم کرونا در کشور مشاهده نمی شود اما کاهش محدودیت های کرونایی و سفرهایی که طی روزهای اخیر در شهرهای شمالی و جنوبی اجرا شده است، در برخی شهرهای کشور از جمله تهران میزان بستری های کرونایی افزایش یافته است.

پزشک متخصص بیماری های عفونی و عضو ستاد کرونا چرخه بیماری کرونا در تجمعات و دورهمی ها وجود دارد، گفت: کاهش سطح رعایت پروتکل ها و بازگشایی های زودهنگام در شرایط ناپایدار کرونا، تجمعات و دورهمی ها در شرایط فعلی اشتباه بزرگی است که متاسفانه در دو هفته آینده نتایج آن معین می شود.

این فوق تخصص با تاکید بر اینکه تداوم پروتکل ها و محدودیت های کرونایی ضروری است، شرح داد: این نگرانی وجود دارد که اگر این بار با پیک جدید بیماری روبرو شویم شرایط نسبت به پیک های قبلی بدتر خواهد بود و در صورت ادامه فرایند بی احتیاطی در رعایت پروتکل ها و ساده انگاری بیماری، شرایط وخیم تر خواهد شد.

وی گفت: اگر امروز شرایط شیوع کرونا در جامعه تقریبا شرایط قابل قبولی نسبت به گذشته دارد دلیلی بر ضعیف شدن ویروس نیست، بلکه نتیجه همکاری مردم و رفتاری است که جامعه برای مقابله با این ویروس نشان داد اما تجربه معین کرده است که پیک سوم بیماری در پاییز به مراتب شدیدتر از پیک اول و دوم بود که این مساله نشان می دهد با گذشت زمان، قدرت سرایت، بیماری زایی و مرگ ناشی از ویروس افزایش می یابد.

این پزشک متخصص با بیان اینکه امروز شرایط کشور از نظر بیماری کرونا شکننده است، گفت: با کوچکترین سهل انگاری به شرایط سخت اپیدمی برمی گردیم و خسارت جبران ناپذیری بر اقتصاد، معیشت، وارد شود. بنابراین نباید از موج چهارم بیماری غافل شویم.

صالحی گفت: مهمترین واکسن برای پیشگیری از ابتلا به کرونا انجام رفتارهای ساده و رعایت دستورالعمل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک، تهویه هوای اماکن عمومی، منازل، ادارات و رعایت فاصله فیزیکی حداقل 1.5 متر و شستشو و ضدعفونی دست و سطوح است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6051

به "چرخه کرونا فعال است؛ پیک چهارم بیماری چه زمانی آغاز می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخه کرونا فعال است؛ پیک چهارم بیماری چه زمانی آغاز می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید