چگونگی خرید لوستر و لوستر مدرن

به گزارش آریا بلاگ، لوستر مدرن بعنوان یکی از المان های مهم طراحی اماکن محسوب می­ شود.

چگونگی خرید لوستر و لوستر مدرن

اهمیت تهیه لوستر مدرن:

بدلیل ضرورت استفاده از منابع نوری در بیشتر فضاها؛ حضور این المان در بسیاری از امکان امری اجتناب ناپذیر است. شاید بتوان عنوان کرد تهیه یک لوستر مدرن، محبوب ترین علاقه مندی هر کاربر در جهت تهیه تجهیزات روشنایی است.

علاوه بر رسالت نوارنی نمودن فضا به وسیله لوستر، زیبا و شیک بودن آن نیز موضوعی است که مصرف­کننده در هنگام تصمیم به خرید این وسیله مدنظر خود قرار می­دهد. استفاده از لوستر در فضاهای گسترده­ای از منزل نظیر آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاقهای نشیمن و خواب و نیز استفاده در فضاهای باز نظیر بالکن و آلاچیق­ها در سطح گسترده­ای انجام می­گیرد.

بکارگیری یک لوستر مدرن و شیک می­تواند علاوه بر ایجاد روشنایی در محیط به منظور خلق یک محیط زیبا و مجذوب کننده نیز مورد استفاده قرار گیرد. استفاده گسترده از لوستر در رستورانها، هتلها و اماکن عمومی نیز سبب شده است که واحدهای تحقیق و توسعه شرکتها فراوری کننده این محصول در جهت فراوری لوستر مدرن مطابق با سلایق و فن­اوری های نوین اقدام کنند.

عنوان لوستر مدرن به هیچ عنوان تداعی کننده این موضوع نخواهد بود که استفاده از طرحهای سنتی و ملی در این نوع لوسترها انجام نمی گیرد. بلکه باید توجه داشت که در خلق یک لوستر مدرن توجه به فرهنگ، آداب و علایق مصرف¬کننده باید بطور جدی مورد توجه قرار گیرد. چنانچه بخواهیم تعریفی از مفهوم لوستر مدرن داشته باشیم می توان چنین اذعان نمود که به هر لوستری که غیر از لوسترهای کلاسیک و کریستالی که از ابزار ساده و طراحی های بروز استفاده شود، لوستر مدرن گفته می شود. از منظر دیگر با توجه به ظهور فن آواریهای نوین در فراوری لوستر، چنانچه از هر نوع نوآوری و خصوصیت فنی نو در فراوری لوستر استفاده شود؛ می¬توان به نتیجه فراوری؛ لوستر مدرن گفت. استفاده از ریموتهای کنترل برای روشن و خاموش کردن لوستر مدرن و نیز استفاده از لامپهای ویژه ال ای دی می تواند از فن آوریهای نوی باشد که در فراوری لوستر مدرن مورد استفاده قرار می گیرد.

نکاتی که باید درخرید لوستربه آن توجه داشت:

قطعا موضوع بودجه اولین موضوعی خواهد بود که در تهیه یک لوستر مدرن می تواند در تصمیم به خرید مصرف کننده موثر واقع شود. در حال حاضر کارخانجات فراوری کننده لوستر تنوع بسیار زیادی از فراوریات این محصول را منطبق با بودجه های متناسب با امکان مصرف کنندگان فراوری و عرضه می کنند. اندازه روشنایی مورد احتیاج محل از موضوعات مهمی است که در معین نوع لوستر مورد احتیاج موثر است. این موضوع در لوسترهای کلاسیک و مدرن بر اساس تعداد شعله یا منبع نوری معین می شود. بعلاوه استفاده از فن آوری هایی نظیر استفاده از لامپهای ال ای دی و غیره نیز می تواند در این موضوع موثر باشد. نوع و طرح دکوراسیون محل نیز از مواردی است که باید در خرید لوستر مدرن به آن توجه داشت. چراکه باید لوستر سازگاری کاملی با طراحی دکوراسیون محل داشته باشد. موضوع اصلی که در دکوراسیون می تواند موثر باشد، جنس لوستر است که باید از المانها سازگار با عواملی چون رنگ دیوار، کاغذ دیواری، پرده ها و سایر وسایل در این زمینه استفاده نمود.

طرح لوستر مدرن وابسته به محل قرار گیری نیز معین می شود. قطعا لوستری مدرن مورد استفاده در آشپزخانه برای استفاده در اتاق پذیرایی مناسب نخواهد بود. در حال حاضر کارخانجات فراوری کننده، لوسترهای سازگار با هر محل با عنوان همان محل را عرضه می کنند. بطور مثال لوسترهای ویژه آشپزخانه با عنوان لوستر آشپزخانه عرضه می شود که این موضوع می تواند در تصمیم به خرید دقیق مصرف کننده موثر باشد. گرچه از لوستر هر مکان بسته به احتیاج و شرایط محیط می توان در محل دیگر نیز استفاده نمود. با عنایت به توجه کدبانوهای ایرانی به نظافت، طراحی لوستر مدرن باید بصورتی باشد که امکان تنظیف آن بسهولت میسر باشد. چرا که لوستر به دلیل قرار گیری در ارتفاع خاص دائما در معرض گرد و غبار موجود در محل است. جایگزینی لوسترهای شیشه ای کلاسیک با لوستر مدرن توانسته است در حد زیادی این موضوع را پشتیبانی نماید. ارتفاع سقف و نیز تناسب ابعاد لوستر با فضای محیط از مواردی دیگری هستند که باید در تهیه یک لوستر مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد. استفاده از لوسترهایی با ابعاد بزرگ برای اتاقها و اماکنی که دارای ارتفاع سقفی بالاتری هستند می تواند شکوه و جلوه زیبایی در محل خلق نماید.

مناسبترین لوستر سقفی مدرن:

لوسترها بر اساس محل استقرار بر روی دیوار به دو صورت دیواری و سقفی فراوری و عرضه می گردند. استفاده از لوستر سقفی بدلیل امکان پوشش نوری بیشتر از رواج بیشتری برخوردار است. از لوسترهای دیواری علاوه بر تامین نور محل، بعنوان ابزاری تزئینی در دکوراسیون اماکن استفاده می شود.

جنس لوسترهای سقفی بیشتر از کروم، نیکل، برنج و اسیل و یا تلفیقی از این مواد می­باشد. که علاوه بر مقاومت و دوام، زیبایی خاصی را نیز به محصول می ­بخشد. یکی از پارامترهایی که در خرید لوستر سقفی مدرن علاوه بر موارد مورد اشاره باید مورد توجه قرار گیرد وزن لوستر است که باید متناسب با سازه و مقاومت سقف محل باشد.

در بعضی مواقع ممکن است بر اساس صلاحدید طراح دکوراتیو از لوستر مدرن سقفی با نور کم برای زیبایی محل استفاده شود در اینصورت برای جبران موضوع تامین نور از المانها کمکی نظیر لامپهای ال ای دی بصورت مخفی می­توان استفاده نمود.

منبع: کجارو / lustrcenter.com
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 9922

به "چگونگی خرید لوستر و لوستر مدرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی خرید لوستر و لوستر مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید