کارشناس لبنانی: آمریکا با خروج از برجام مسئول متشنج شدن اوضاع منطقه است

به گزارش آریا بلاگ، یک کارشناس لبنانی در امور آمریکا تأکید کرد که خروج آمریکا از برجام و اهتمام آن به فروش سلاح و کسب سود برای شرکت های آمریکایی فعال در زمینه تولید سلاح، در امر متشنج شدن اوضاع منطقه مسئول است.

کارشناس لبنانی: آمریکا با خروج از برجام مسئول متشنج شدن اوضاع منطقه است

به گزارش گروه بین الملل آریا بلاگ، کامل وزنه کارشناس لبنانی تأکید کرد که آمریکا به دلیل خروج از برجام و اهتمام این کشور به سودآوری برای شرکت های تولید سلاح آمریکایی، در متشنج شدن اوضاع منطقه مسئول است.

وی افزود که بر اساس گزارش های آمریکایی، بیش از 60 درصد سود فروش تولیدات صنایع تسلیحاتی آمریکا از فروش محصولات این صنایع به کشورهای غرب آسیا حاصل می شود.

وزنه در مصاحبه با شبکه المنار گفت که هر گونه حمله نظامی آمریکا به منطقه باعث شعله ور شدن منطقه خواهد شد و هرگز هیچ نقطه نفتی در هیچ کشوری در امان نخواهد بود و این امر پیآمدهای بزرگی برای اقتصاد جهان که از رکود و کسادی بی سابقه رنج می برد، به دنبال خواهد داشت.

وی در خصوص اعمال تحریم علیه ملت های منطقه نیز شرح داد که سیاست های تحریمی در اغلب موارد ملت ها، منبع رزق و روزی آن ها و سلامت و امنیت ملت ها را هدف قرار می دهد.

این کارشناس لبنانی همچنین گفت که سلاح های آمریکا منطقه را به میادین نبرد و ویرانی تبدیل کرده است و امروز بار دیگر مدعیان دموکراسی ندای قدیمی درباره سلاح های کشتار جمعی را سر داده اند همان کاری که جان بولتون مشاور امنیتی سابق رئیس جمهور آمریکا انجام داده و عراق را وارد یک جنگ خونین کرد که در نتیجه آن صدها هزار عراقی کشته و زخمی شده و علاوه بر آن آمریکا متحمل هزینه ای بالغ بر 3.3 تریلیون دلار شد و 6 هزار نظامی آن کشته و بیش از 600 هزار نفر نیز کشته شدند.

وزنه با اشاره به اینکه تنها راه حل پایان دادن به تنش در منطقه، بازگشت آمریکا به برجام است، گفت که خطر اصلی سلاح هسته ای نیست بلکه سلاح کلاسیکی است که آمریکا در جهان استفاده می کند، ملت ها حق دارند در امنیت، صلح و ثبات زندگی کنند و هر گونه ماجراجویی نظامی هزینه های سنگینی برای منطقه و جهان خواهد داشت.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 718

به "کارشناس لبنانی: آمریکا با خروج از برجام مسئول متشنج شدن اوضاع منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس لبنانی: آمریکا با خروج از برجام مسئول متشنج شدن اوضاع منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید