کرملین: بحران داخلی در بلاروس، ارتباطی به روابط مسکو-مینسک ندارد

به گزارش آریا بلاگ، سخنگوی کرملین با توضیح درباره توافقات صورت گرفته در دیدار رؤسای جمهوری روسیه و بلاروس گفت: اعطای وام به مینسک، نه به شخص لوکاشنکو، برای کمک به کشور متحد و برادر و توسعه اقتصاد بلاروس است.

کرملین: بحران داخلی در بلاروس، ارتباطی به روابط مسکو-مینسک ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری فدراسیون روسیه شب گذشته درباره نتیجه مذاکرات رو در روی ولادیمیر پوتین و الکساندر لوکاشنکو ، همتای بلاروسی وی، که روز دوشنبه در سوچی برگزار گشت، توضیحاتی به خبرنگاران داد.

به گفته وی، رؤسای جمهوری دو کشور در واقع کنار یکدیگر نشسته و تقریباً چهار ساعت با هم صحبت کردند. موضوعات اصلی در این گفت وگوها، مسائل مربوط به توسعه بیشتر روابط دوجانبه بود.

پسکوف در پاسخ به سؤالی تأکید کرد که وام روسیه به بلاروس را به هیچ وجه نباید به عنوان دخالت مسکو در امور داخلی مینسک تعبیر کرد. وی گفت: ما کاملاً مخالف این مسئله هستیم. این وام، مانند اعتبارات مالی دیگری که قبلاً به طور مکرر به بلاروس اعطا شده، به الکساندر لوکاشنکو داده نمی شود، بلکه در اختیار دولت بلاروس، متحد بزرگ و کشور برادر ما قرار می گیرد تا برای توسعه اقتصاد این کشور و اجرای طرح های مالی-اجتماعی صرف شود.

سخنگوی کرملین همچنین یادآور شد که اقدامات نیروهای انتظامی و مأمورین اجرای قانون بلاروسی در جریان اعتراضات در این کشور، یک مسئله داخلی است و ارتباطی به موضوع روابط بین دو کشور همسایه روسیه و بلاروس ندارد.

پسکوف در پاسخ به سؤال دیگری نیز تأکید کرد که موضوع استقرار پایگاه های نظامی روسیه در خاک بلاروس در مذاکرات رؤسای جمهور در سوچی مورد بحث قرار نگرفت. به گفته وی، تنها مسئله ادامه همکاری های نظامی در چارچوب برگزاری مانورهای نظامی مشترک روسیه و بلاروس مورد تبادل نظر قرار گرفت که مراحل برگزاری آنها برنامه ریزی شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4554

به "کرملین: بحران داخلی در بلاروس، ارتباطی به روابط مسکو-مینسک ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: بحران داخلی در بلاروس، ارتباطی به روابط مسکو-مینسک ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید