گلایه از اجاره بهای نجومی واحدهای تجاری در مساکن مهر پردیس

به گزارش آریا بلاگ، فرماندار شهرستان پردیس گفت: شرکت سازنده بدون توجه به شرایط مالی ساکنان مسکن مهر در فاز یازده، واحدهای تجاری را با قیمت های بالاتر از حد معمول به متقاضیان رهن و اجاره می دهد.

گلایه از اجاره بهای نجومی واحدهای تجاری در مساکن مهر پردیس

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، عبدالعظیم رضایی شامگاه شنبه در حاشیه طرح ضربتی تشدید بازرسی و نظارت در جمع خبرنگاران گفت: واحدهای تجاری این فاز متعلق به شرکت سازنده است و بعضی از مغازه ها ماهیانه 10، 15 و 20 میلیون تومان اجاره پرداخت می نمایند و مبلغ رهن یک واحد تجاری در این فاز به مبلغ 710 میلیون تومان می رسد که با توجه به شرایط ساکنان و ارزش واقعی ملک این مبلغ بسیار زیاد است.

وی اضافه کرد: نرخ اجناس بعضی از مغازه های در رسته های مختلف صنفی در این فاز بالاتر از حد معمول است و دلیل عمده آن از سوی مغازه داران هزینه بسیار بالای رهن و اجاره محل کسب عنوان شد.

فرماندار شهرستان پردیس خاطر نشان کرد: قیمت تمام شده کالاهای مصرفی برای ساکنان مسکن مهر بسیار بالا هست و رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار می گیرد.

رضایی با اشاره به سایر تخلفاتی که در این گشت از سوی بهمن حسن بیگی رئیس اداره تعزیرات، قاسم صفری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، علیرضا حقیقت شعار رئیس اتاق اصناف و علی مختاری آذر رئیس اتحادیه املاک عنوان شد، خاطر نشان کرد: اجناس قاچاق، نصب نکردن برچسب قیمت، گران فروشی، کم فروشی، نداشتن جواز، عدم ارائه فاکتور بعضی از تخلفات مغازه داران در این فاز اعلام شد.

وی توضیح داد: پرداخت اجاره بهای بسیار بالا و سایر مسائلی که فروشندگان مطرح کردند باید منصفانه رسیدگی گردد و با متخلفین بر اساس مقررات برخورد قانونی خواهد شد.

فرماندار شهرستان پردیس با بیان این که گرانی املاک تجاری در این منطقه به یک باره اتفاق نیفتاده است، گفت: دلالان در بنگاه های غیر مجازی که در این منطقه به تعداد بالا فعالیت دارند بازار سیاه ملک و مسکن را ایجاد کردند و املاک تجاری را با قیمتی بیش از ارزش واقعی خود به متقاضیان و مالکان مساکن مهر رهن و اجاره دادند.

رضایی گفت: به منظور ایجاد تعادل در قیمت های نجومی املاک تجاری در این فاز طی نشستی با حضور نمایندگان دستگاه های متولی به قیمت گذاری نامتعارف در حوزه املاک تجاری رسیدگی خواهد شد.

لازم به ذکر است در این گشت مشترک که با حضور سید مهدی حسین نژاد معاون برنامه ریزی فرماندار برگزار گردید، ساکنان این فاز مسائل خود را با مسولان حاضر در گشت بازرسی مطرح کردند.

علی مختاری آذر رئیس اتحادیه املاک شهرستان پردیس در حاشیه این گشت بازرسی گفت: قیمت واقعی املاک در این منطقه یک سوم قیمت اعلام شده توسط شرکت سازنده است و با کارشناسی دقیق تر می توان قیمت های واقعی را بر اساس ارزش منطقه به دست بیاوریم.

شهرستان پردیس با بیش از 270 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت واقع شده است

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 20 دی 1398 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1372

به "گلایه از اجاره بهای نجومی واحدهای تجاری در مساکن مهر پردیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه از اجاره بهای نجومی واحدهای تجاری در مساکن مهر پردیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید