10 روز سرنوشت ساز پاکستان برای مقابله با کرونا

به گزارش آریا بلاگ، اگرچه مقام های پاکستانی از کاهش نرخ ابتلا به ویروس کووید-19 و همچنین پایین آمدن تعداد مرگ و میر ناشی از آن طی هفته های اخیر در مقایسه با ماه های گذشته خبر می دهند، اما بیم دولت از موج جدید احتمالی کرونا در پاکستان باعث شده تا 10 روزه آینده به ویژه در آستانه ایام تعطیلات عید قربان، برای مردم این کشور سرنوشت ساز تلقی شود.

10 روز سرنوشت ساز پاکستان برای مقابله با کرونا

به گزارش روز شنبه ایرنا، دولت پاکستان بر خلاف سال های گذشته به جای اعلام تعطیلات طولانی به مناسبت عید سعید قربان که معروف به عید بزرگ در این کشور است، تنها به 3 روز تعطیلی اکتفا نمود و گفت: جلوگیری از هرگونه شروع موج جدید شیوع کرونا هدف اصلی دولت در روزهای تعطیلی عید است.

مقام های پاکستانی بیم آن دارند که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و نقض فاصله گذاری اجتماعی در ایام تعطیلات عید قربان، این کشور را به سمت موج جدید شیوع کرونا سوق می دهد.

به همین دلیل دولت پاکستان ضمن اعلام تعطیلات کوتاه مدت، نسبت به هرگونه نقض تمهیدات کرونایی و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به مردم این کشور هشدار داده است. تعطیلات عید قربان در پاکستان از روز جمعه 10 لغایت 12 مرداد به مدت سه روز اعلام شد.

وزیر برنامه ریزی پاکستان و رییس ستاد ملی عملیات و مدیریت مبارزه کرونا گفت: اگر مردم برای پایبندی به پروتکل های بهداشتی در ایام تعطیلات عید الاضحی و محرم جدی نباشند احتمال قوی تشدید شیوع کرونا در پاکستان وجود دارد.

اسد عمر هشدار داد که 10 روز آینده برای پاکستانی ها سرنوشت ساز است بنابراین وحدت ملی و هماهنگی مذهبی در کشور برای پاسخگویی به چالش های ناشی از شیوع کرونا اجتناب ناپذیر می باشد.

وزیر بهداشت پاکستان نیز با تایید کاهش میزان ابتلا به کرونا در برخی از ایالات این کشور از جمله کاهش 90 درصدی شیوع ویروس کووید-19 در شهر اسلام آباد، گفت: روزهای آینده برای پاکستان سرنوشت ساز است و مردم باید درک کنند که پایبندی بیشتر به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به کاهش انتشار ویروس کرونا کمک می کند.

روایت کالج سلطنتی لندن از کاهش نرخ ابتلا به کرونا در پاکستان

محققان انگلیسی کالج سلطنتی لندن اواسط تیرماه امسال مدعی شدند که مدیریت موثر دولت پاکستان برای مقابله با ویروس همه گیر کووید-19 باعث شد تا نرخ انتقال کرونا در این کشور در حال حاضر کمترین میزان در منطقه و جهان برسد.

کارشناسان تخمین زدند که همه گیری کووید-19 در پاکستان در حال محو شدن است اما این پایان کار نیست و پاکستانی ها باید به پایبندی به تمهیدات بهداشتی و رعایت احتیاط به ویژه استفاده از ماسک ادامه دهند.

کالج سلطنتی لندن، اقدامات دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان برای مدیریت مبارزه کرونا را موثر دانست و افزود: میزان انتقال ویروس کرونا در پاکستان با نرخ 0. 74 به پایین ترین سطح در جهان رسیده است و پیش از آن ایتالیا، هلند، کانادا و اسپانیا نسبت به سایر کشورها از جمله پاکستان نرخ کمتری در ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده اند.

این درحالی است که شمار بیماران کرونایی در پاکستان از 271 هزار نفر عبور کرده و تا به امروز بیش از 5787 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. مرکز مدیریت کرونا در پاکستان گفت که بیش از 236 هزار بیمار کرونایی نیز بهبود پیدا کردند. ،ایسنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3980

به "10 روز سرنوشت ساز پاکستان برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 روز سرنوشت ساز پاکستان برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید