2018، سال دوستی ایران و اتریش

به گزارش آریا بلاگ، معاون گردشگری کشور، راه اندازی کمیته تنظیم رویدادهای مشترک گردشگری ایران و اتریش را به عنوان گامی جدی در راستای آشنایی دو کشور از ظرفیت های متعدد موجود در این حوزه، پیشنهاد داد.

2018، سال دوستی ایران و اتریش

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رحمانی موحد در ملاقات با گیر لینگر ـ معاون امور علوم، تحقیقات و اقتصاد وزارت امور سیاست خارجی و ادغام اروپا و اشتیفت ـ سفیر اتریش در ایران ـ و نیز هیات همراه، گفت: ایران و اتریش با عمق پیشینه ارتباطات سیاسی و فرهنگی دارای مجموعه ای از رویدادها و مناسبت های مهمی هستند که می توان با راه اندازی کمیته تنظیم رویدادهای مشترک گردشگری با موضوع وزارت امور خارجه، سر فصل های مشابه و مورد تاییدی را استخراج و با اطلاع رسانی عمومی، سبب آشنایی مردمان دو کشور شد.

9 هزار اتریشی سال پیش ویزای ایران را دریافتد

وی با بیان اینکه مبتنی بر این اقدام می توان برنامه مدونی را برای سال 2018 تنظیم کرد، اظهار کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک، نمایشگاه های صنایع دستی، رویدادهای ورزشی، هنری و فرهنگی متنوع می تواند در قالب برنامه ریزی برای آشنایی هرچه بیشتر دو کشور مؤثر واقع گردد.

رحمانی موحد همچنین با اشاره به انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری دنیا اسلام در سال 2018، یادآور شد: اضافه نموده شدن این امکان به جاذبه های متعدد تاریخی، فرهنگی و طبیعی تبریز می تواند عاملی برای ارتباط فرهنگی و گردشگری این شهر با وین گردد.

معاون گردشگری با تاکید بر اینکه در توسعه روابط گردشگری با اتریش مصمم و ثابت قدم هستیم، اضافه نمود: نظر به رویکرد استراتژیک و راهبردی دو کشور در حوزه گسترش همکاری های گردشگری می توانیم سال 2018 را زمان تحقق نتایج برنامه ریزی ها، توسعه همکاری ها و اقدامات مشترک در نظر بگیریم.

رحمانی موحد در ادامه بر نهایی شدن یادداشت تفاهمنامه همکاری مشترک حوزه گردشگری میان ایران و اتریش تاکید نمود و این اقدام را نقشه راهی قابل اتکا برای دستیابی به دستاوردهای قابل انتظار عنوان نمود.

او همچنین با تشریح صندلی صنایع دستی کشورمان از لحاظ تنوع و طبقه بندی فراوری در رده سوم دنیای، گفت: در نظر دریافت صنایع دستی ایران به عنوان بسته های سرمایه گذاری و تبدیل نحوه ارائه محصولات مورد نظر از صندلی موقتی در نمایشگاه ها به استقرار و نمایش دائمی در کشور اتریش و همین طور توجه به امر صادرات و بازاریابی این حوزه نیز می تواند یکی دیگر از زوایای شناخت دو کشور به منظور توسعه روابط گردشگری باشد.

رحمانی موحد با اشاره بر صدور 9 هزار ویزا توسط سفارت ایران در وین در سال گذشته و نیز افزایش خطوط هوایی بین شهرهای تهران، اصفهان و وین، اظهار کرد: در حال حاضر اقدامی جدی در راستای ایجاد تعادل و موازنه میان گردشگران دو کشور احتیاج است که بی شک با لحاظ شدن در برنامه ریزی پیش رو با جدیت دنبال خواهد شد.

افزایش علاقه اتریشی ها به گردشگری در ایران

گیر لینگر - معاون امور علوم، تحقیقات و اقتصاد وزارت امور سیاست خارجی و ادغام اروپا - در این ملاقات گفت: در سال گذشته هیات مختلفی با هدف توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف مالی، سیاسی و فرهنگی از اتریش به ایران سفر کرد و سال جاری، زمان برآورد نتایج مذاکرات اجرا شده و ترسیم نقشه راه همکاری های قابل انتظار به شمار می آید.

وی با بیان اینکه افزایش مراودات گردشگری با ایران بخشی از اهداف معین شده به شمار می آید، اضافه نمود: با امضای یادداشت تفاهم مشترک گردشگری میان دو کشور، ایران و اتریش نقشه راه قابل اتکایی برای تحقق هدف مذکور معین خواهد شد.

معاون وزیر اتریش در امور سیاست خارجی و ادغام اروپا همچنین با تشریح آمار گردشگران ورودی به این کشور، گفت: ورود 39 میلیون و 400 هزار گردشگر به همراه 135 میلیون و 200 هزار نفر - شب اقامت در سال 2015 در مقایسه با سال پیش که سفر 38 میلیون و 200 هزار نفر و نیز 131 میلیون و 500 هزار نفر شب - اقامت ثبت شد، با رشد 5 برابری همراه بوده است.

لینگر همچنین با اشاره به افزایش علاقه اتریشی ها برای سفر به ایران، اظهار کرد: با افزایش خطوط هوایی و نیز تمرکز جدی بر توسعه همکاری ها، در این زمینه منتظر رؤیت نتایج مثبت هستیم.

این مقام اتریشی همچنین برگزاری کارگاه آموزشی گردشگری در تهران توسط اساتید اتریشی در اسفندماه سال جاری را شروع بخشی از تعهدات اجرا شده میان دو کشور مطرح نمود.

2018، سال دوستی ایران و اتریش

همچنین اشتیفت ـ سفیر اتریش در ایران ـ نیز گفت: سال 2018، شصتمین سال راه اندازی انجمن فرهنگی اتریش در تهران است، لذا در نظر داریم در مراسمی مشترک این مهم را با عنوان سال دوستی ایران و اتریش گرامی بداریم.

وی با بیان این که رویدادهای متنوع و مشترک بسیاری برای تقویت ارتباط میان دو کشور وجود دارد، اضافه نمود: در این سال، صد و پنجاهمین سالگرد فتح قله دماوند توسط گیاه شناس اتریشی است که در سال 1843 تحقق یافته، لذا می توان در قالب تعریف رویدادی دیگر با گردهم آوردن ورزشکاران دو کشور سبب نمایش جنبه های متنوعی از قرابت های ایران و اتریش در زمینه های مختلف شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2419

به "2018، سال دوستی ایران و اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2018، سال دوستی ایران و اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید