آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافته است

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران/گیلان نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: پس از عادی شدن ترددها بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در محافل و دیدارهای خانوادگی شرکت نموده اند که این امر باعث شده شیوع کرونا در جمع خانوادگی افزایش یابد.

آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافته است

دکتر محمدحسین قربانی در گفت وگو با شبکه باران با اشاره به ورود مسافران به گیلان اظهار کرد: با عادی شدن ترددها و حضور مسافران در گیلان، احتمال شیوع موج دوم کرونا در استان بیش از پیش وجود دارد.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان اضافه کرد: از تاریخ 31 فروردین براساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور مبنی بر بازگشایی ورودی استان ها، یک اشتباه استراتژیک برای عامه مردم بود زیرا تصور کردند که شرایط عادی شده و همین امر باعث شده در محورهای ورودی لوشان، آستارا و رودسر پیک مبتلایان به کرونا را داشته باشیم.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آنچه که باعث توجه متخصصین شده، در این پیک بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در محافل و دیدارهای خانوادگی شرکت نموده اند که این امر باعث شده شیوع کرونا در جمع خانوادگی افزایش یابد.

قربانی ادامه داد: فقط در روزهای 31 فروردین و اول اردیبهشت بالغ بر 700 نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان افزایش یافت، این نشان می دهد که کماکان خطر بازگشت بحران در گیلان وجود دارد.

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان تاکید نمود: مردم ما باید بحث حفاظت شخصی و رعایت اصول بهداشتی را جدی دنبال نمایند و جزء اصل های زندگی روزمره خود قرار دهند، حجم ورودی مبتلایان به مراکز درمانی خستگی کادر درمانی را دو چندان می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3138

به "آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار ابتلا به کرونا در خانواده ها افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید