آمریکا: به منزوی کردن بخش های کلیدی اقتصاد ایران متعهدیم

به گزارش آریا بلاگ، وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه گفت کشورش به منزوی کردن بخش های کلیدی اقتصاد ایران متعهد است.

آمریکا: به منزوی کردن بخش های کلیدی اقتصاد ایران متعهدیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، استیون منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه گفت کشورش به منزوی کردن بخش های کلیدی اقتصاد ایران متعهد است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا امروز پنجشنبه گفت اسامی چند شرکت مستقر در ایران، امارات متحده عربی، هنگ کنگ و آلمان را به بهانه ارتباط با تهران به فهرست تحریم های خود اضافه کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت: امروز دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری (اوفک) چهار شرکت فولاد، آلومینیوم و آهن که در بخش فلزات ایران فعالیت می کردند را تحریم کرد. ما همچنین علیه یکی از شرکت های تابعه فولاد مبارکه اصفهان که بزرگترین تولیدکننده فولاد ایران است اقدام کردیم.

در این بیانیه آمده است: خزانه داری آمریکا همچنین یک نمایندگی فروش مستقر در آلمان و سه نمایندگی فروش مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل آنکه تحت مالکیت یا کنترل شرکت فولاد مبارکه است تحریم کرد.

استیون منوشین گفت: رژیم ایران کماکان از سودهای به دست آمده از بخش تولید فلزات و نمایندگی های فروش آن برای تأمین مالی رفتارهای بی ثبات کننده در سراسر جهان استفاده می کند.

وی افزود: ایالات متحده تا زمانی که درآمد ناشی از بخش های اقتصاد ایران بار دیگر به سمت رفاه مردم ایران هدایت شود کماکان به منزوی کردن بخش های کلیدی اقتصاد ایران متعهد است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه اش مدعی شده شرکت فولاد مبارکه سال 2018 به دلیل حمایت از شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایران تحریم شده است. این شرکت سال 2020 هم به دلیل فعالیت در بخش فولاد ایران تحت تحریم قرار گرفته است.

این تحریم ها ذیل فرمان اجرایی 13871 اتخاذ می شوند که خواستار اعمال تحریم علیه بخش های آهن، فولاد و آلومینیوم ایران است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3630

به "آمریکا: به منزوی کردن بخش های کلیدی اقتصاد ایران متعهدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: به منزوی کردن بخش های کلیدی اقتصاد ایران متعهدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید