آمریکا تحریم های متقابل چین علیه مقامات خود را محکوم کرد

به گزارش آریا بلاگ، ایالات متحده آمریکا روز شنبه تحریم های چین علیه دو مقام مذهبی و راستگرای آمریکایی و یک قانونگذار کانادایی را محکوم کرد.

آمریکا تحریم های متقابل چین علیه مقامات خود را محکوم کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، با تشدید مناقشه پکن- واشنگتن بر سر نقض ادعایی حقوق بشر در منطقه سین کیانگ، وزارت خارجه چین عصر روز شنبه از وضع تحریم های متقابل علیه اشخاص و نهادهای آمریکایی و کانادایی اطلاع داد. چین این تصمیم را در واکنش به تصمیم آمریکا و کانادا برای همراهی با کشورهای اروپایی در جهت اعمال تحریم علیه پکن اتخاذ کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در واکنش به این اقدام متقابل پکن در بیانیه ای مدعی شد که این اقدام های چین تنها به تحقیق و آنالیز های بین المللی بیشتر در خصوص تداوم نسل کشی و جرائم علیه بشریت در سین کیانگ یاری می نماید. ما در همبستگی با کانادا، انگلیس، اتحادیه اروپا و سایر شرکا و متحدان خود در سرتاسر دنیا از چین می خواهیم که به نقض حقوق بشر و بدرفتاری خود انتها دهد.

فعالان و کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل مدعی هستند که دست کم یک میلیون مسلمان در اردوگاه هایی در منطقه سین کیانگ چین در بازداشت به سر می برند. فعالان و بعضی سیاستمداران غربی چین را به شکنجه، کار اجباری و عقیم سازی این بازداشت شدگان متهم می نمایند؛ اتهامی که مقامات چین بارها آن را رد نموده و می گویند که اردوگاه های مزبور آموزش هایی در حوزه کسب و کار ارائه داده و برای مبارزه با افراط گرایی لازم هستند.

پیش از بیانیه بلینکن، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز با محکوم کردن تحریم های پکن، وعده داد که از حقوق بشر دفاع کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6598

به "آمریکا تحریم های متقابل چین علیه مقامات خود را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم های متقابل چین علیه مقامات خود را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید