اذعان یک نشریه آمریکایی به قدرت نیروی دریایی ایران

به گزارش آریا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- نشریه آمریکایی نشنال اینترست در مقاله ای به آنالیز ابعاد حضور آمریکا در آب های غرب آسیا و مواجهه آن با قدرت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه پرداخته است.

اذعان یک نشریه آمریکایی به قدرت نیروی دریایی ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، نشریه نشنال اینترست در مطلبی به آنالیز قدرت نیروی دریایی ایران پرداخت و با اشاره به خنثی شدن دزدی دریایی اخیر آمریکا از نفتکش ایرانی در دریای عمان نوشت، قدرت نیروی دریایی ایران در سطحی است که قادر است با نیروی دریایی آمریکا روبرو گردد.

در ادامه این مقاله آمده است که به نظر می رسد ایران قصد ندارد به دلایل مختلف از جمله محاسبات استراتژیک، اجازه دهد شیطان بزرگ حیاط خلوت او را خالی کند. مسائل و مسائل بین دو کشور از جمله مسئله هسته ای ایران، تحریم های اقتصادی، رفت وآمد در تنگه هرمز همه و همه آمریکا را در غرب آسیا نگه داشته است.

ایران بار ها هشدار داده است اگر منافع او در تنگه هرمز تامین نگردد، این تنگه را خواهد بست. از آن سو، نیروی دریایی آمریکا در کوشش برای مدیریت رویداد ها در غرب آسیا، نیرو های خود را تا کنون در منطقه نگه داشته است.

از هفت فروند بدنه هوانوردی آمریکا، دو فروند آن در خلیج فارس مستقر شده و باقی در دیگر نقاط دنیا قرار گرفته اند. به نظر می رسد تهران توانسته است آمریکا را از تئاتری که دوست دارد از آن کناره گیری کند درگیر کند و این کار را هم با به کار گیری نیرو های دریایی سبک با هزینه کم انجام داده است. با این کار، ایران باعث شده ابر قدرت دنیا بهای گزافی بابت کاری که مایل به انجام آن نیست بپردازد و منابع اقتصادی آن ها را برای حضور در درگیری های دیگر از بین ببرد.

به باور نویسنده این مقاله ایران می تواند با استفاده از نیرو های سبک مانند موشک های زمینی و هواپیما ها و قایق های تندرو قدرت خود را نشان بدهد. این اقدامات، نیروی دریایی آمریکا را در خطر نگه می دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8618

به "اذعان یک نشریه آمریکایی به قدرت نیروی دریایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان یک نشریه آمریکایی به قدرت نیروی دریایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید