ارائه خدمات ثبت احوال به 14 میلیون نفر در استان تهران

به گزارش آریا بلاگ، مدیرکل ثبت احوال استان تهران با اشاره به ارائه خدمات به بیش از 14 میلیون نفر در استان گفت: کارت ملی هوشمند در حقیقت کلید ورود به دولت الکترونیک است.

ارائه خدمات ثبت احوال به 14 میلیون نفر در استان تهران

به گزارش گروه اجتماعی آریا بلاگ، حسین زین الصالحین با تاکید بر اهمیت تکریم صندلی شهدای دفاع مقدس گفت: باید صندلیشان را قدر بدانیم و تکریم آن ها و خانواده هایشان باعث می گردد روحیه بگیریم. پاسداشت افرادی که بهترین فرزندان خود را تقدیم نظام کردند کمترین کار است. در همه کشور ها افرادی که در جنگ ها شرکت نموده اند همیشه مورد احترام همه شهروندان قرار می گیرند و ما هم بایستی همیشه به یاد تمام قهرمانان کشور باشیم.

زین الصالحین در ادامه گفت: ثبت احوال استان تهران مجموعه ایست که به بیش از 14 میلیون نفر خدمات ارائه می دهد. دستگاه ثبت احوال استان تهران از ابتدای تولد تا خاتمه زندگی در خدمت مردم است و اولین دستگاهی که پس از ورود انسان به این جهان با آن برخورد می نماید دستگاه ثبت احوال است، زیرا به افراد هویت می دهد.

وی توضیح داد: ثبت احوال ماموریت های فراوان و اهداف کلانی دارد و اهداف و وظایف آن تنها به چاپ شناسنامه و کارت ملی هوشمند محدود نمی گردد. بلکه همه اسناد هویتی انسان در ثبت احوال است. ثبت احوال در تمام تحولات زندگی یعنی دریافت شناسنامه، تغییر نام خانوادگی، ثبت ازدواج و وفات هم نقش دارد. در ثبت احوال بایستی وقایع تا 15 روز بعد از تولد و تا 10 روز بعد از وفات ثبت گردد و انتظار داریم این فرهنگسازی در خانواده ها نیز شکل بگیرد.

مدیرکل ثبت احوال استان تهران به کارت ملی هوشمند نیز اشاره نمود و گفت: کارت ملی هوشمند نیز می تواند جایگزین سایر کارت های بانکی، سلامت، گواهینامه و ... گردد و در آینده می توان 90 فرآیند را در این کارت جایگزین کرد. کارت ملی هوشمند در حقیقت کلید ورود به دولت الکترونیک است.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اینکه کسانی که هنوز نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمند خود اقدام ننموده اند هر چه سریعتر اقدام نمایند، گفت: به همین سبب امروز خدمات ثبت نام کارت ملی هوشمند را به این مدرسه آوردیم تا خدمات هویتی را به سهولت در اختیار دانش آموزان بگذاریم.

زین الصالحین گفت: بنیان یک نظام آموزش و پرورش آن است. در حقیقت آموزش و پرورش زیربنای توسعه پایدار یک کشور است و بایستی به آن توجه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 744

به "ارائه خدمات ثبت احوال به 14 میلیون نفر در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات ثبت احوال به 14 میلیون نفر در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید