اسکان دانشجویان مهم ترین دغدغه برگزاری حضوری امتحانات است

به گزارش آریا بلاگ، حسینی درخصوص دغدغه های دانشگاه تهران برای برگزاری حضوری امتحانات خاتمه ترم دانشجویان توضیحاتی را ارائه کرد.

اسکان دانشجویان مهم ترین دغدغه برگزاری حضوری امتحانات است

سید حسین حسینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار برگزاری امتحانات سرانجام ترم اظهار کرد: مسئله خوابگاه ها برای برگزاری حضوری آزمون سرانجام ترم دانشجویان باید به عنوان یک موضوع جدی مورد توجه قرار گیرد.

او اضافه کرد: از مجموعه 45 هزار دانشجوی دانشگاه تهران، بالغ بر 30 هزار دانشجو باید در امتحانات شرکت نمایند و مابقی دانشجویان در مرحله انجام سرانجام نامه یا رساله خود هستند؛ بنابراین 50 درصد از 30 هزار دانشجویی که باید در امتحانات حضوری دانشگاه تهران یا پردیس دانشگاه شرکت نمایند به خوابگاه احتیاج دارند که این مورد مهم ترین دغدغه برای برای برگزاری حضوری امتحانات است.

او با بیان اینکه تراکم جمعیت دانشجویی در زمان برگزاری حضوری امتحانات دغدغه مهم دانشگاه است، تاکید نمود: دغدغه خانواده دانشجویان و دانشگاه برای حضوری شدن امتحانات امری مهم و لازم است، اگر چه فرایند بیماری در حال کنترل است، اما مسائل وجود دارند. برای برگزاری امتحانات دانشگاه های مختلف روش های گوناگونی را به کار برده اند و دانشگاه تهران به اعضای هیئت علمی اعلام نموده است که با ارزیابی مستمر در طول ترم بخش قابل توجهی از آزمون ها به صورت مجازی برگزار گردد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران ادامه داد: از آن جایی که ممکن است امتحان بعضی دانشجویان احتیاج به آزمایشگاه، مزرعه و ... داشته باشد و برگزاری امتحانات به صورت مجازی برای آنان مشکل ساز گردد یا نتوانند نمره واقعی را اخذ نمایند، شاید بتوانیم آزمون حضوری را با فراهم کردن تمهیدات لازم و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با حضور دانشجویان مقیم استان ها در مرکز استان خودشان انجام دهیم و مشکل رفت و آمد دانشجویان را حل کنیم.

حسینی توضیح داد: در صورت حضوری برگزار شدن امتحانات ممکن است دانشجویان با مرکز استان خود فاصله بیش از 150 کیلومتر داشته باشند که در چنین شرایطی برای این دسته از دانشجویان شرایط خاصی را فراهم خواهیم کرد، اما تاکید ما این است که در صورت امکان بخش قابل توجهی از امتحانات به صورت مجازی یا الکترونیکی برگزار شوند. از تاریخ 17 خرداد ماه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری بدون احتیاج به خوابگاه می توانند در دانشگاه حاضر شوند و دانشجویانی که درس عملی شان ناتمام مانده است در ترم تابستان و تا سرانجام شهریور ماه آن درس را به صورت کامل پاس نمایند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران با اشاره به تصمیم گیری لازم برای دروس عملی ناتمام دانشجویان اظهار کرد: نمره درس های عملی ناتمام این ترم به دانشجویان اعلام نمی گردد و از 5 تیر ماه به مدت دو هفته امتحانات دانشجویان برگزار خواهد شد. بعد از سرانجام امتحانات، ترم تابستان برای به اتمام رساندن دروس عملی آغاز خواهد شد و دانشجویان خوابگاه با فراهم شدن امکانات به علت حضور کم دانشجویان می توانند از طرف دانشگاه اسکان دریافت نمایند.

حسینی درباره روش های کاهش تقلب در صورت حضوری برگزار شدن امتحانات، گفت: تقلب در امتحانات حضوری هم وجود دارد، اما امیدواریم عملکرد دانشجویان در طول ترم از نظر استاد و صداقت دانشجویان باعث ایجاد مشکل نگردد و بدون ایجاد تنش بتوانیم ترم جاری را به اتمام رسانیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران با اشاره به نحوه برگزاری امتحانات برای دانشجویان خارجی، اظهار کرد: دانشجویان خارجی به دو گروه تقسیم بندی می شوند و گروه اول شامل 450 دانشجو هستند که از ایران رفته اند و دانشگاه اعلام نموده است، این دانشجویان می توانند ترم جاری را بدون در نظر دریافت سنوات حذف نمایند و در صورت تمایل به امتحان می توانند تنها به صورت مجازی آزمون دهند. آن دسته از دانشجویان خارجی که ساکن ایران هستند شامل 90 نفر بوده و در حال حاضر در خوابگاه های دانشگاه ساکن هستند که قضیه این دانشجویان برای برگزاری امتحانات سرانجام ترم تابع سایر دانشجویان خارج از کشور خواهد بود.

دانشگاه تهران در مقطع دکتری دانشجوی استعداد درخشان می پذیرد

برگزاری نخستین دوره آزمون های آنلاین مسابقه کتابخوانی در دانشگاه تهران

بازگشایی سلف غذاخوری همزمان با امتحانات حضوری دانشگاه تهران

ماجرای اهانت یک عضو هیئت علمی به دانشجویان دانشگاه تهران چه بود؟

شرایط اختصاص خوابگاه به دانشجویان دکتری دانشگاه تهران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3411

به "اسکان دانشجویان مهم ترین دغدغه برگزاری حضوری امتحانات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکان دانشجویان مهم ترین دغدغه برگزاری حضوری امتحانات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید