اردوغان: طی دو یا سه هفته بر کرونا غلبه می کنیم

به گزارش آریا بلاگ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفته است که ترکیه طی دو یا سه هفته با اتخاذ تدابیر مقابله ای کرونا را شکست خواهد داد.

اردوغان: طی دو یا سه هفته بر کرونا غلبه می کنیم

به گزارش آریا بلاگ، به نقل از خبرگزاری رویترز طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفته است که با اقدامات مناسب طی دو یا سه هفته از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری خواهیم کرد و از تمام ترک ها انتظار صبر، درک، حمایت و همکاری در انجام فرایند ریشه کنی کرونا دارم.

اردوغان در گفتگوی تلویزیونی خطاب به ملت ترکیه نیز گفت: ما برای هر سناریو از آمادگی لازم برخورداریم. با قطع زنجیره شیوع کرونا از طریق جلوگیری از انتشار این ویروس طی دو تا سه هفته، این دوره بحرانی سخت را با کمترین آسیب و تلفاتی به سرعت و سلامت پشت سر خواهیم گذاشت.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین اعلام نمود: نسبت به سایر کشورها برای مقابله با ویروس کرونا زودتر اقدام کردیم.

رجب طیب اردوغان طی سخنانی از طریق ویدیوکنفرانسی خطاب به هموطنانش گفت: زودتر از سایر کشورها برای مقابله با ویروس کرونا اقدام کرده و آماده مقابله با هرگونه سناریویی هستیم.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه همچنین اظهار کرد: ترکیه دارای ارتش درمانی بزرگی؛ متشکل از 165 هزار پزشک و 205 هزار پرستار در وزارت بهداشت، بیمارستان ها و دیگر بخش های دولتی است. 490 هزار پرسنل پزشکی در همه بخش ها و 360 هزار نیروی پشتیبانی نیز داریم.

وی افزود: جهان وارد دوره جدیدی می شود. پس از این بیماری همه گیر، هیچ چیزی مانند گذشته نخواهد ماند و شاهد نظام سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جدیدی در جهان خواهیم بود.

آمار تلفات کووید-19 در ترکیه روز چهارشنبه 15 نفر افزایش یافت و تعداد موارد ابتلا تایید شده نیز به 2433 تن افزایش یافت. در طی دو هفته از آغازاین اپیدمی در ترکیه، حدود 33000 آزمایش تشخیص کرونا اجرا شده است.

ترکیه اقدامات مهم و اساسی در خصوص مهار ویروس کرونا از جمله محدود کردن دسترسی به اماکن عمومی،اعمال قرنطینه به صورت محدود برای افراد مسن و همچنین تعطیلی مدارس، کافه ها، ممنوعیت نماز های جماعت و تعلیق مسابقات ورزشی و پروازها انجام داده است.

ضیاء سلکوک، وزیر آموزش و پرورش ترکیه گفته بود که تعطیلی همه موسسات آموزشی و مدارس تا 30 آوریل تمدید خواهد شد و آموزش در منزل ادامه خواهد یافت.

پیش از این وزیر آموزش و پرورش ترکیه نیز گفته بود که ترکیه داروهایی از چین وارد کرده است که به گفته وی می توان از آنها برای درمان بیماران کرونایی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2695

به "اردوغان: طی دو یا سه هفته بر کرونا غلبه می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: طی دو یا سه هفته بر کرونا غلبه می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید