اظهارات ضد ایرانی نماینده عربستان در سازمان ملل

به گزارش آریا بلاگ، نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل در نشست مجازی شورای امنیت با موضوع اجرای برجام، از شورای امنیت خواست تا تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند.

اظهارات ضد ایرانی نماینده عربستان در سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از العربیه، عبدالله المعلمی نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل در نشست مجازی شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه 2213 و تحریم تسلیحاتی ایران با اتخاذ مواضع ضد ایرانی گفت: امیدواریم شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند.

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در ادامه اظهارات ضد ایرانی خود، بار دیگر ایران را به تلاش برای دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه متهم کرد.

وی با اشاره به مخالفت روسیه و چین با تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران گفت که عربستان به رایزنی خود با روسیه و چین برای بررسی قطعنامه سازمان ملل درباره ایران ادامه خواهد داد.

وی ایران را به رفتارهای غیر منطقی در منطقه متهم کرد و مدعی شد که عربستان در مقابله با این رفتارها حداکثر خویشتنداری را از خود نشان داده است.

این ادعاهای تکراری و واهی مسئول سعودی در حالی مطرح می شود که تلاش آمریکا علیه برجام و تحریم تسلیحاتی علیه ایران نتیجه ملموسی در بر نداشته است.

نمایندگان چین و روسیه در این نشست مجازی شورای امنیت ضمن مخالفت با خروج آمریکا از برجام و تحریم های یکجانبه این کشور علیه ایران، از آمریکا خواستند تا تحریم های یکجانبه خود علیه ایران پایان دهد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3766

به "اظهارات ضد ایرانی نماینده عربستان در سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات ضد ایرانی نماینده عربستان در سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید