تقویت روابط و همکاری های فرهنگی؛ محور دیدار خطیب زاده و حامد کرزی

به گزارش آریا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-در دیدار سخنگوی وزارت خارجه با حامد کرزی، با توجه به روابط تاریخی و فرهنگی میان دو کشور دوست و برادر، برتحکیم دوستی و تقویت هرچه بیشتر همکاری های فرهنگی میان افغانستان و ایران تبادل نظر شد.

تقویت روابط و همکاری های فرهنگی؛ محور دیدار خطیب زاده و حامد کرزی

به گزارش خبرنگاران،سعید خطیب زاده سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه ایران که روز گذشته به کابل سفر کرده بود، با حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار با توجه به روابط تاریخی و فرهنگی میان دو کشور دوست و برادر، برتحکیم دوستی و تقویت هرچه بیشتر همکاری های فرهنگی میان افغانستان و ایران تبادل نظر شد.

دیدار و نشست مشترک با برخی از نمایندگان مجلس، نخبگان فرهنگی و رسانه ای و برخی از اندیشکده ها، دیدار با رئیس دانشگاه کابل و برخی از روسای دانشکده های این دانشگاه، مصاحبه با تلویزیون خبرنگاراننا و گفت و گوهای صریح و محبت آمیز با دیگر مدیران و اصحاب رسانه این کشور از جمله برنامه های دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در این سفر و در بازدید از دانشگاه کابل ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان به خصوص خانواده شهدای دانشجوی این دانشگاه که اخیرا در جریان اقدامی تروریستی به شهادت رسیدند، به رسم احترام به مقام شهدا دسته گلی تقدیم کرد.

تعمیق روابط راهبردی فرهنگی، تبادل هیأت های رسانه ای و دعوت از اصحاب رسانه و چهره های شاخص فرهنگی و علمی افغانستان از جمله اهداف دیگر سفر در این خطیب زاده به افغانستان بود.

سعید خطیب زاده صبح امروز پنجشنبه (6 آذر) به تهران بازگشت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5260

به "تقویت روابط و همکاری های فرهنگی؛ محور دیدار خطیب زاده و حامد کرزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت روابط و همکاری های فرهنگی؛ محور دیدار خطیب زاده و حامد کرزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید