درخواست عربستان برای نشست فوری طرف های توافق ریاض

به گزارش آریا بلاگ، وزارت خارجه عربستان حمله معترضان به کاخ ریاست جمهوری المعاشیق در عدن یمن را محکوم کرد.

درخواست عربستان برای نشست فوری طرف های توافق ریاض

به نقل از شبکه سی ان ان، وزارت خارجه عربستان یورش تظاهرکنندگان به کاخ ریاست جمهوری المعاشیق در عدن را محکوم و بر حمایت این کشور از دولت مستعفی یمن که با ریاست مشخص عبدالملک از 30 دسامبر فعالیت خود را در عدن شروع نموده است، تأکید کرد.

وزارت خارجه عربستان همچنین بر لزوم اعطای فرصت کامل به دولت برای خدمت به مردم یمن در سایه اوضاع سخت انسانی و مالی کنونی تأکید کرد.

وزارت خارجه عربستان از طرف های توافق ریاض (دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب) خواست فورا برای تکمیل اجرای بقیه بندهای توافق در ریاض گردهم آیند.

در بیانیه این وزارتخانه تأکید شده است: اجرای توافق ریاض تضمینی برای متحد کردن گروه های یمنی و پر کردن شکاف بین آن ها است که در تحکیم امنیت و ثبات یمن و حمایت از کوشش ها برای حل سیاسی فراگیر نقش دارد.

روز سه شنبه هزاران تن از اهالی شهر عدن در اعتراض به اوضاع نامساعد معیشتی و تاخیر در پرداخت حقوق تظاهراتی به راه انداختند.

معترضان به سمت کاخ المعاشیق در عدن حرکت کردند و نگهبانان این کاخ به منظور جلوگیری از یورش به کاخ و متفرق کردن معترضان تیر هوایی شلیک کردند.

معترضان با سر دادن شعارهایی از جمله انقلاب انقلاب ای جنوب توانستند وارد کاخ المعاشیق شوند.

معترضان در این تظاهرات خواهان بهبود اوضاع مالی، خدمات رسانی و پرداخت دستمزد نظامیان شدند و به ایست امنیتی اول کاخ ریاستی عدن رسیدند.، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6589

به "درخواست عربستان برای نشست فوری طرف های توافق ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست عربستان برای نشست فوری طرف های توافق ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید