زنگنه: حجم لایه جدید میدان نفتی کشف شده 22 میلیارد بشکه است

به گزارش آریا بلاگ، وزیر نفت با تاکید بر اینکه این اکتشاف با پیشرفته ترین روش های اکتشافی انجام شده و شروع کشف آن با 3 حلقه چاه از سال 95 شروع شده، گفت: حجم لایه قدیمی این میدان 31.3 میلیارد بشکه بوده و حجم جدید کشف شده حدود 22 میلیارد بشکه است.

زنگنه: حجم لایه جدید میدان نفتی کشف شده 22 میلیارد بشکه است

به گزارش گروه اقتصادی آریا بلاگ، امروز بیژن زنگنه وزیر نفت در نشست خبری درباره جزئیات کشف میدان بزرگ نفتی جدید در استان خوزستان گفت: این میدان یکی از عظیم ترین میادین نفتی است که در تاریخ ایران کشف شده است. ما قبلا در این مناطق میادینی مانند منصوری، سوسنگرد و ... داشتیم و حالا زیر این میادین یک لایه نفتی جدید کشف کردیم.

وزیر نفت اضافه کرد: در فاصله بین این میادین نفتی در وسعتی به اندازه 2400 کیلومتر مربع و در عمق 3100 متری یک لایه نفت دار به اندازه 80 متر کشف کردیم که به اندازه 53 میلیارد بشکه حجم دارد و البته امکان گسترش این میدان به جنوب غربی و شرقی هم وجود دارد.

زنگنه با تاکید بر اینکه این اکتشاف با پیشرفته ترین روش های اکتشافی اجرا شده و شروع کشف آن با 3 حلقه چاه از سال 95 شروع شده است، گفت: حجم لایه قدیمی این میدان حدود 31.3 میلیارد بشکه بوده و حجم نفت جدید کشف شده حدود 22 میلیارد بشکه است. ضریب بازیافت این لایه 10 درصداست و حدود 2.2 میلیارد بشکه قابل استحصال است

وزیر نفت اضافه کرد: ما تمام اهتمام خود را برای افزایش ضریب بازیافت این لایه نفتی صرف میکنیم. این لایه نفتی که زیر میدان های مختلف است، دومین مخزن بزرگ کشف شده بوده که مقدار برداشت از آن تابع تکنولوژی و فناوری است.

زنگنه با تاکید بر اینکه در کشف این لایه نفتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نقش ویژه ای داشت، گفت: برای توسعه این لایه ما فعلا برنامه جداگانه ای نداریم و توسعه این میدان در قالب توسعه میادین جفیر و منصوری پیگیری می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1220

به "زنگنه: حجم لایه جدید میدان نفتی کشف شده 22 میلیارد بشکه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگنه: حجم لایه جدید میدان نفتی کشف شده 22 میلیارد بشکه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید