زیست بوم فناوری و نوآوری بر فراز مرزها، ثبت بیش از 10 هزار همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور

به گزارش آریا بلاگ، متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به همکاری با مراکز علمی ایرانی ترغیب شدند و این همکاری ها طی چند سال اخیر رشد کرده است.

زیست بوم فناوری و نوآوری بر فراز مرزها، ثبت بیش از 10 هزار همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) یکی از شاخص ترین و پیروز ترین تلاش ها برای ترغیب نخبگان و سرآمدان علمی ایرانی است که برای تحصیل و کار در دیگر کشورها حضور دارند. توانمندان و متخصصانی که می توانند نقشی موثر در ارتقای سطح علمی و فناورانه کشور داشته باشند.

به همین علت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی این برنامه تلاش کرده است تا فرایند بازگشت یا همکاری متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و پژوهشی را تسهیل کند. بر همین اساس تا به امروز 10 هزار و 123 همکاری پیروز در این سامانه به ثبت رسیده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به عوارض عدم بازگشت و از دست دادن توان و تخصص سرآمدان علمی کشور، اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (connect.isti.ir) را آغاز کرده است.

این برنامه در پی حل مسائل و موانعی است که اجازه همکاری این افراد با کشور را نمی دهد یا دسترسی مراکز علمی و تخصصی داخلی به توان این افراد را مشکل کرده است. اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در طی 5 سال متوالی منجر به همکاری متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور با بیش از 150 مرکز علمی و فناوری شامل برترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های فناوری و شرکت های دانش بنیان منتخب داخلی در کمترین زمان ممکن شده است

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7374

به "زیست بوم فناوری و نوآوری بر فراز مرزها، ثبت بیش از 10 هزار همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست بوم فناوری و نوآوری بر فراز مرزها، ثبت بیش از 10 هزار همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید