شمار جانباختگان کرونا در فارس به 546 نفر رسید

به گزارش آریا بلاگ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین آمارهای مربوط به شرایط کروناویروس در استان فارس، با مرگ 18 هم استانی طی روز گذشته تا به امروز، شمار جانباختگان کرونا در فارس به 546 نفر رسید.

شمار جانباختگان کرونا در فارس به 546 نفر رسید

به گزارش گروه دانشگاه آریا بلاگ، عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان فارس بیش از 219 هزار نفر از مردم استان مورد آزمایش تخصصی کووید19 قرار گرفته اند که تا امروز، 34 هزار و 80 مورد مبتلای قطعی شناسایی شده است.

عبدالرسول همتی عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته، 18 هم استانی را بر اثر ابتلا به بیماری کووید19 از دست دادیم که جمع جانباختگان کرونا در فارس به 546 نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: 30 هزار و 77 نفر از مردم استان که به این بیماری مبتلا شده اند، شفا یافته و با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص یا از ایزوله خانگی خارج شدند.

همتی بیان نمود: بر اساس آخرین آمارها، هم اکنون 921 بیمار کووید19 در بیمارستان های فارس بستری هستند و 101 بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها بستری هستند.

وی اضافه نمود: اگر بخواهیم آمار مبتلایان و فوتی های کرونا را بر اساس گروه های سنی آنالیز کنیم، مشاهده می کنیم سه درصد در گروه سنی زیر 10 سال بوده اند، اما تنها یک درصد از آن ها فوت نموده اند؛ 70 درصد مبتلایان از گروه سنی بین 10 تا 50 سال بودند که 15 درصد از این گروه جان باخته اند، گروه سوم که گروه سنی 50 سال به بالاست 27 درصد مبتلایان را شامل می گردد، در حالی که 84 درصد از این گروه جان خود را از دست داده اند و نشان دهنده این موضوع است که باید به سلامت سالمندان بیشتر توجه کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز میانگین سنی جانباختگان را بر اساس آخرین آمار و اطلاعات 58 سال خاطرنشان کرد و گفت: در گزارش هایی که حدود یک ماه پیش ارایه شد، این میانگین 66 سال بود و این رقم جدید نشان می دهد که میانگین سنی جانباختگان کاهش پیدا نموده است.

همتی ادامه داد: همچنین میانگین سنی مبتلایان 41 سال است که نسبت به گزارش قبلی تا اندازه ای افزایش داشته است.

وی بیان نمود: 57 درصد مبتلایان را مردان و 43 درصد مبتلایان را خانم ها تشکیل می دهند، همچنین 62 درصد فوت شدگان از گروه مردان و 38 درصد فوت شدگان از گروه زنان هستند.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه نمود: 27 درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری شدند و 73 درصد احتیاج به بستری در بیمارستان نداشتند و ایزوله خانگی شدند، 89 درصد از فوت شدگان دارای بیماری های زمینه ای و یا از گروه سنی سالمندان بوده اند و 11 درصد نیز در بین افراد گروه با سن بالا نبوده و بیماری زمینه ای خاصی نداشته اند.

دکتر همتی از مردم استان خواست ضمن مراقبت بیشتر از سالمندان و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند به تامین سلامت این گروه پرخطر یاری نمایند تا در روز های آینده شاهد کاهش مرگ و میر در مبتلایان بیماری کووید19 باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4022

به "شمار جانباختگان کرونا در فارس به 546 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار جانباختگان کرونا در فارس به 546 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید