عفت موسوی بر اثر کرونا درگذشت

به گزارش آریا بلاگ، عفت موسوی نامی آشنا در تاریخ مبارزات سیاسی ایران است. وی کسی بود که در سال 53 توانست اشرف دهقان را از زندان اوین فراری دهد و خودش به جای آن زندانی گردد.

عفت موسوی بر اثر کرونا درگذشت

به گزارش آریا بلاگ، عفت موسوی همسر دکتر محمد محمدی و مادر همسر احمد زیدآبادی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در گرگان درگذشت.

زیدآبادی با اعلام این خبر نوشت: خداوند خودش به دردِ دل خانواده های درگیر با بیماران کرونا برسد به خصوص آنها که عزیزشان را هم از دست می دهند.

نه امکان همراهی مریض در بیمارستان، نه امکان دیدار با او، نه امکان مراسم تشییع و تدفین و ترحیم، حتی نه امکان اینکه داغدیدگان سر به شانۀ هم بگذارند و عقده های دل خود را باز نمایند. هر کس باید در درون خود بگرید!

باری، مادر همسرِ من عفت موسوی، زندگی پر فراز و نشیبی را سپری کرد. از سال 44 پس از ازدواجش با دکتر محمد محمدی گرگانی، درگیر سیاست شد. پس از دستگیری دکتر محمدی در سال 51 او با دو دختر بچۀ دو ساله و شش ماهه اش در راه گرگان و تهران در رفت و آمد بود و عملاً پشت درِ زندان ها سرگردان و اسیر شده بود.

در سال 53 به دلیل یاری به فراری دادن اشرف دهقانی از زندان، بازداشت و در کمیتۀ مشترکِ ضد خرابکاری مورد شکنجه شدید نهاده شد. او تا پیروزی انقلاب در زندان ماند و دو کودک خردسالش دور از آغوش او عظیم شدند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2557

به "عفت موسوی بر اثر کرونا درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفت موسوی بر اثر کرونا درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید