فضای مجازی هنوز نتوانسته تاثیرگذاری ارتباط حضوری در تشکیلات را داشته باشد خبرنگاران

به گزارش آریا بلاگ، دبیر سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در واقع هنوز فعالیت های مجازی نتوانسته جایگزینی موثر در برابر فعالیت های حضوری باشد و به نظر می رسد نیازمند آسیب شناسی و آنالیز بیشتر اعضای تشکل ها دراین باره هستیم.

فضای مجازی هنوز نتوانسته تاثیرگذاری ارتباط حضوری در تشکیلات را داشته باشد خبرنگاران

زارعی، دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، پیرامون فرایند فعالیت تشکلها در سال 99 و در مواجهه با کرونا، گفت: عملکرد تشکل ها در برخورد با کرونا را می توان به سه دسته تقسیم کرد: در قدم اول مواجهه با کرونا انتظار بود ولی آنطور که باید و شاید تحرک چشمگیری در فضای مجازی دیده نشد. در بازه دوم، تصمیم بر این شد تا فضای مجازی، با طولانی تر شدن شرایط و به عنوان یک جایگزین موقت مورد استفاده قرار بگیرد. اما در بازه سوم و با توجه به ادامه دار بودن همه گیری ویروس کرونا، این نتیجه حاصل شد که استفاده از ظرفیت های فضای مجازی نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت در فرآیند ادامه کار تشکیلاتی است.

وی اضافه کرد: به نظر من ظرفیت بسیار بیشتری در حوزه کار تشکیلاتی- سیاسی در فضای مجازی وجود دارد که جا دارد بیشتر به آن ها پرداخته گردد. در واقع هنوز فعالیت های مجازی به جایگزینی موثر در برابر فعالیت های حضوری تبدیل نشده و به نظر می رسد نیازمند آسیب شناسی و آنالیز بیشتر اعضای تشکل ها دراین باره هستیم. ما در اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان از ظرفیت دفاتر استفاده کردیم و به یک آسیب شناسی و آنالیز در این حوزه پرداختیم و آماده انتقال تجربیات به سایر تشکل ها و سازمان های دانشجویی هستیم.

زارعی گفت: بدون شک فضای مجازی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری است و با توجه به شرایط کشور و کمتر شدن امکان تجمعات و فعالیت های حضوری ضرورتا باید به عنوان مکملی برای فضای حقیقی مورد استفاده قرار گیرد.

دبیر سیاسی جامعه اسلامی توضیح داد: در حقیقت و با توجه به شرایط فعلی کشور، فعالیت ها باید ترکیبی از فعالیت های حضوری و مجازی برای اثرگذاری بیشتر باشد. هم چنین برای اثر گذاری بیشتر آن از متخصصان و کارشناسان امر یاری بگیرند تا اثرگذاری هر چه بیشتری را در فضای مجازی (به عنوان یک بستر جدید برای فعالیت های سیاسی-تشکیلاتی) تجربه نمایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6487

به "فضای مجازی هنوز نتوانسته تاثیرگذاری ارتباط حضوری در تشکیلات را داشته باشد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای مجازی هنوز نتوانسته تاثیرگذاری ارتباط حضوری در تشکیلات را داشته باشد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید