نمایندگان مجلس اروپا خواهان تعلیق تحریم ها علیه ایران شدند

به گزارش آریا بلاگ، گروهی از نمایندگان مجلس اروپا با ارسال نامه ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر ضرورت برطرف تحریم ها علیه ایران و چند کشور دیگر تأکید نموده اند.

نمایندگان مجلس اروپا خواهان تعلیق تحریم ها علیه ایران شدند

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل آریا بلاگ، گروهی از نمایندگان مجلس اروپا در نامه ای به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و شارل میشل، رئیس شورای اروپا خواهان تعلیق تحریم ها علیه ایران و سایر کشورها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شدند.

اعضای گروه موسوم به Renew Europe در مجلس اروپا ضمن ابزار نگرانی از تأثیر تحریم ها بر مبارزه کشورها با کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) خواهان تعلیق موقت تحریم ها علیه کوبا، ایران، لیبی، سوریه، کره شمالی، ونزوئلا و سایر کشورها شدند.

این نامه به ابتکار خاویر نارت، عضو گروه Renew Europe و عضو کمیته روابط خارجی مجلس اروپا تهیه شده و به امضای 9 عضو دیگر این مجلس رسیده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ما از موضع آقای بورل درباره تحریم ها در روز سوم آوریل مبنی بر حمایت از درخواست آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد برای برقراری فوری آتش بس در دنیا حمایت می کنیم.

در این بیانیه آمده است: جوزپ بورل ادعا نموده که تحریم های فعلی سازمان ملل-اتحادیه اروپا معافیت های لازم برای ارسال تجهیزات پزشکی و غذایی به کشورهای آسیب دیده را فراهم نموده است. با وجود این، گروه های امدادی هنوز گزارش می دهند برای یاری به مردم آسیب دیده طی این بحران سلامت با موانعی روبرو هستند. ضروری است اقدامات بیشتری برای برآورده کردن مطالبات و انتظارات سازمان های بشردوستانه انجام شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما تحریم ها را ابزارهای تکمیلی و ضروری برای پیگیری مسائل سیاست خارجی می دانیم. با وجود این، معتقدیم که اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از تبعات بیشتر آن در چندین کشور باید به صورت هماهنگ با سازمان ملل متحد و شرکای بین المللی اش دنبال تعلیق موقت تحریم های مالی اعمال شده علیه کوبا، ایران، لیبی، سوریه، کره شمالی و ونزوئلا باشد.

نمایندگان مجلس اروپا از شورای اروپا خواسته اند راه حلی برای کاهش موثر تحریم ها علیه این کشور برای مدت تعیین پیدا کند.

قانونگذاران اروپایی همچنین نوشته اند: ما همچنین از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل می خواهیم درخواست معاف کردن این کشورها از تحریم ها فعلی را با همتای آمریکایی خود مطرح کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3232

به "نمایندگان مجلس اروپا خواهان تعلیق تحریم ها علیه ایران شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان مجلس اروپا خواهان تعلیق تحریم ها علیه ایران شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید