واعظ آشتیانی: چرا مقصران قرارداد ویلموتس مثل متخلفان مالی محاکمه نمی شوند؟، حتماً فدراسیون فوتبال هم، منتقدان را آمریکایی می داند!

به گزارش آریا بلاگ، قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی گفت که بعضی سال هاست با فیفا هراسی از محاکمه شدن خود جلوگیری نموده اند در حالی که مقصران قرارداد ویلموتس باید محاکمه شوند.

واعظ آشتیانی: چرا مقصران قرارداد ویلموتس مثل متخلفان مالی محاکمه نمی شوند؟، حتماً فدراسیون فوتبال هم، منتقدان را آمریکایی می داند!

امیر رضا واعظ آشتیانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد توقیف اموال فدراسیون فوتبال در پرونده شستا و اینکه در این بین کسی جوابگو نیست و محمود اسلامیان هم گفته اگر حق پخش تلویزیونی بود این اتفاقات رخ نمی داد، گفت: نمی دانم آقایان این پاسخ ها را از کجا کشف می نمایند. صحبت هایی انجام می دهند که آدم متأسف می گردد که بگوید این افراد روزی در این کشور مدیر بوده اند. حق پخش تلویزیونی از اول هم نبوده و این آقایان وارد فدراسیون فوتبال شده اند.

وی اضافه نمود: به قول قدیمی ها، بهتر بود آقایان پا را به اندازه گلیم شان دراز می کردند. شما که در حال انتخاب مربی بودید، آیا منابع، درآمدها و بودجه خود را نمی دانستید؟ ما می گوییم حق پخش تلویزیونی نیست، پاسخ بدهید که آیا پول تبلیغات محیطی را کامل گرفته اید؟ حق باشگاه ها از حق پخش چقدر است و آیا این پول را به آنها داده اید؟ بلیت فروشی مدتی است تعطیل شده، اما تبلیغات محیطی چه شد؟ چرا سوء مدیریت خودتان را به حق پخش تلویزیونی ربط می دهید؟

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با انتقاد از نحوه قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس، گفت: وقتی قراردادی آنچنانی با ویلموتس امضا می کنید، به لحاظ حقوقی مسائل را نمی دانید و واژه هایی را در قرارداد می گذارید که بار حقوقی ایجاد می نماید؛ باید جوابگو باشید. آقایان از افراد مطلع مشاوره حقوقی نمی گیرند و خوشان را مطلع جلوه می دهند و حالا باید جوابگوی سوء مدیریت خود باشند. امیدوارم کسانی که در این کشور مسئولیت نظارتی دارند، حقوق بیت المال را از کسانی استیفا و اخذ نمایند که کمترین مطلعی را نسبت به مجموعه تحت مدیریت شان داشتند.

واعظ آشتیانی توضیح داد: فوتبال و ورزش بخشی از فعالیت اجرایی و مالی در کشور است و باید افرادی که با تضییع بیت المال آن را به بیراهه کشانده اند، محاکمه شوند تا این درسی برای بخش های دیگر هم باشند. با متخلفان بانکی و نظام مالی کشور برخورد می گردد و آنها محاکمه شده اند؛ آیا نمی توان مقصران قرارداد ویلموتس را محاکمه کرد؟ یک عمر است با فیفا هراسی و دروغ تعلیق، از محاکمه شدن خود جلوگیری نموده اند.

وی با بیان اینکه فیفا مخالف برخورد با متخلفان نیست، گفت: فیفا هیچ وقت نگفته با کسانی که به فوتبال کشور صدمه می زنند کاری نداشته باشید و تماشاگر این جریان شوید. فیفا نگفته اگر کسی متخلف است، با او برخورد نگردد و حتی کمیته اخلاق هم می تواند به این مسائل ورود کند، اما کمیته اخلاق از یک سو تبدیل به جایی شده که با افراد مخالف و منتقد خود تسویه حساب می نماید. هر کسی که انتقاد کرد یا از آقایان بد گفت، از سوی کمیته اخلاق محروم می گردد. حتماً دو روز دیگر هم می گویند کسانی که از فدراسیون انتقاد می نمایند آمریکایی هستند، همانطور که رئیس جمهور گفت منتقدان دولت حامی آمریکا هستند.

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی با اشاره به اینکه هرکسی انتقادی مطرح می نماید به او برچسب می زنند، اعلام کرد: عده ای نشسته اند و وطن فروشی می نمایند و با دادن اطلاعات غلط به فیفا، برای فوتبال و ورزش کشور هزینه می تراشند. جالب است که کمیته ملی المپیک و کانون مربیان این کشور در مجمع فدراسیون حضور و حق رأی ندارند و باید تأسف خورد برای مسئولان کشور که حتی روی پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال نظارتی نداشتند. ما می گوییم فیفا روی حضور وزیر ورزش در مجمع فدراسیون فوتبال حساسیت داشته، اما کمیته ملی المپیک تمام کشورها که در مجامع تمام فدراسیون ها رأی دارند. جالب است به کانون مربیان فوتبال پاسخ داده اند از دفعه بعدی وارد مجمع می شوید، در حالی که کانون مربیان در اساسنامه قبلی عضو مجمع بود. آدم متأسف می گردد که چنین صحنه هایی را در جامعه می بیند و عده ای هم با فیفا هراسی و مغلطه کردن کارشان را پیش می برند، چون نان شان در این داستان است.

واعظ آشتیانی با اشاره به بحث توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس در پرونده بدهی به شستا بابت قرارداد ویلموتس، به خبرنگاران گفت: این برای من سؤال است که شستا چه مرجعی بوده که به فدراسیون فوتبال پول بدهد؟ مگر پول شستا حق تک تک کسانی نیست که به بیمه تأمین اجتماعی پول پرداخت می نمایند؟ به چه حقی پولی که حق بیمه کارگران جامعه است را به فدراسیونی می دهند که حتی توان اداره خودش را هم ندارد. این پول به واسطه مسئولان کشور پرداخت شده و بهتر است اینجا مدعی العموم، قوه قضاییه و دستگاه های نظارتی ورود نمایند که شستا با دستور چه کسی این پول را به فدراسیون پرداخت کرد. آیا هر جا پولی کم می آید، باید دست در جیب کارگران نمایند؟ دولت همینطور هم به تأمین اجتماعی بدهکار است و حالا هم این عده برای فرار از جوابگویی اقدام به توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال و ساختمان پرسپولیس نموده اند، در حالی که قبل از آن باید پاسخ بدهند چرا این پول را به فدراسیون دادند؟

وی با انتقاد از اینکه دولت مجوز پرداخت 2 میلیون یورو پول به فدراسیون را از صندوق سرمایه گذاری تأمین اجتماعی را داده است، مطرح نمود: دولت انواع و اقسام حیات خلوت ها را دارد. از فولاد و مس گرفته تا شرکت نفت و خیلی جاهای دیگر که می توانستند به جای دست کردن در جیب مردم، از آنجا به فدراسیون فوتبال قرض بدهند. نکته مهم تر اینکه چه کسانی باعث از بین بردن این مبالغ شده اند؟ آیا با استعفا کاری حل می گردد که آقایان با یک استعفای صوری از جوابگویی درباره قرارداد ویلموتس شانه خالی نموده اند؟ استعفا چیزی را درست ننموده و این افراد باید محاکمه شوند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5806

به "واعظ آشتیانی: چرا مقصران قرارداد ویلموتس مثل متخلفان مالی محاکمه نمی شوند؟، حتماً فدراسیون فوتبال هم، منتقدان را آمریکایی می داند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظ آشتیانی: چرا مقصران قرارداد ویلموتس مثل متخلفان مالی محاکمه نمی شوند؟، حتماً فدراسیون فوتبال هم، منتقدان را آمریکایی می داند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید